Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Milovníci pejsků si přišli na své na festivalu Pes přítel na Jihu

  • Ostrava-Jih,

Radnice Ostravy-Jihu uspořádala vůbec první festival pro pejskaře s názvem Pes přítel na Jihu. Uskutečnil se na psí louce v Bělském lese a i přes proměnlivé počasí, zaznamenal velký úspěch.

Milovníci pejsků si přišli na své na festivalu Pes přítel na Jihu. Nabídl nejen rady o tom, jak si vybrat pejska a jak ho vychovávat, ale také jak se o něj starat. Nechyběly ani různé ukázky a stánky s pamlsky a pomůckami.

Adriana Slezáková, profesionální cvičitelka psů: “Chodí i s velkýma obludama. Moskevský strážní pes tu byl, švýcarský ovčák, dále hodně borderky. To tu je asi ve většině, jorkšírci, čivavy, jezevčíci. Je tu docela směska i krásní voříšci tu byli. Máme tady ukázky Agility, ukázky Dogfrisbee, Dogdancingu, hodně lidí si tady zkouší s pejskama Dog fitness, nakupují si různé pamlsky, obojky a vodítka. Je tady vzhledem k počasí docela velká návštěvnost a my jsme spokojeni.”
Anketa: prezentující organizace: “My jsme tady dneska za Asociaci fyzioterapie a rehabilitace zvířat ČR, kdy klientům ukazujeme, jakým způsobem naše práce vypadá. //// Fyzioterapie není jen pro nemocné pejsky a pejsky po operacích, ale také se zabýváme hodně prevencí, která je důležitá nejen pro zdravé pejsky, ale také pro psí sportovce, služební psy atd..”
“Prodáváme tady čmuchací koberečky a čmuchací koule, různé druhy obojků tady máme krásné, potom různé doplňky stravy a pamlsky.”
“Prezentujeme tady náš psí hotel, protože spousta lidí neví, že vůbec existuje ta možnost dát pejska někam na hlídání. Když jedou třeba na dovolenou nebo na služebku a nemají nikoho z rodiny, tak je to dobrá možnost.”
“Mám malý domácí útulek Mazlíci v nouzi. Beru od problémových občanů, od policie, z množíren. Vlastně vyléčím a potom hledám nové domovy. ////tenhle je taky, byl mazlíkovský. Paní se ke mě hned přihlásila.”
V rámci doprovodného programu se předvedly i technické služby s vysavačem na psí exkrementy. Manipulace s ním není vůbec jednoduchá, což si každý mohl vyzkoušet.
Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Mnohdy musí suplovat právě nezodpovědné pejskaře a to v rámci úklidu psích exkrementů. Není to úplná sranda. Přístroj, který mají k dispozici není ani nejlehčí ani nejlépe pohyblivý. Snažíme se pejskařům vyjít vstříc i v tom, aby ty potřebné sáčky měli u sebe. To znamená, že v rámci dárkových předmětů, které jsme dneska na akci pro ně připravili, tak rozdáváme kostičky, do nichž se dá umístit 15 sáčků právě na psí exkrementy. Rozdáváme psí sáčky i samostatně v balíčcích.”

Rozdávaly se také reflexní šátky pro pejsky, hračky nebo frisbee.

Anketa: návštěvníci festivalu: “Já tady zkouším úplně všechno. Od Agility po obranu, úplně všechno a záleží, co se mu líbí. Teď vlastně máme i vlastní skupinu, protože on snese hodně psy, není vůbec agresivní, takže vlastně děláme společné výcviky.”
“Jsme rádi, protože bydlíme tady blízko, tak jsme toho využili. Vyzkoušeli jsme Agility. Tady jsme zkoušeli s paní za pomocí překonání překážek, takže vcelku se nám to tady líbí. Je to určitě fajn akce.. Pejsek to zvládá, samozřejmě za pamlsek se snaží, takže je to celkem příjemné.”
“Agility už nezkouším, protože vidíte, že borderka je vyšinutá, takže jsem se začala věnovat dog dancingu spíš. Složité je, že u toho štěká a úplně se z toho vykolejí z té práce. Takže jsme se radši začali věnovat dog dancingu a noseworku.”
Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Je to náš 1. ročník, je tady hodně lidí, počasí nám vyšlo, tak si myslím, že určitě se budeme snažit o to, aby tato akce pokračovala pravidelně každým rokem.”

Součástí festivaly byly také stánky s občerstvením a bar pro psy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOstravské opravny a strojírny, s.r.o.; Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 28 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

OFTEX LENS, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Martin Kincl autodoprava, Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry