Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu pokřtí další knihu o historii. Tentokrát o dějinách Starého Zábřehu

  • Ostrava-Jih,

Městský obvod Ostrava-Jih vydává další publikaci o své minulosti. A to už sedmou v pořadí a tentokrát se jedná o knihu o dějinách Starého Zábřehu na přelomu 50. a 60. let 20. století.

Radnice pokřtí další knihu o své historii. Lidé se tak mohou těšit na 200 stran zajímavých informací o Zábřehu. Jde o dílo s názvem Pamětní kniha městské čtvrti Ostrava-Zábřeh: Psáno zábřežským kronikářem Otto Srubkem v letech 1957–1961.

Petr Lexa Přendík, kronikář MOb Ostrava-Jih: “Pamětní kniha městské čtvrti Zábřeh nad Odrou je v podstatě dalším, nebo už 3. dílem edice písemných památek městského obvodu Ostrava-Jih. Je to edice, která zpřístupňuje staré kroniky našeho obvodu, které jsou vlastně autenticky přepsány, jsou doplněny o nové poznatky, nějaké vysvětlivky a podobně a nechybí ani sto historických fotografií, které dokreslují příběh té kroniky, která se zrovna v tomto díle zabývá nejstaršími dějinami Zábřehu a dotahuje je až do přelomu 50., 60. let 20. století.”

Je to v pořadí už 7. kniha, kterou vydává městský obvod Ostrava-Jih o své minulosti

Petr Lexa Přendík, kronikář MOb Ostrava-Jih: “Předtím vyšly knihy o Jubilejní kolonii, o Zábřehu-Družstvě, o dějinách Jihu a o 2. SV, takže náš městský obvod začíná být pomalu co se týče historie, mapován. Co se týče množství výtisků, tak třeba tady ty kroniky vycházejí v nákladu okolo 700 kusů, některé už chybí, jsou rozebrány.”

Zatím největší úspěch zaznamenala vůbec první kniha o celkové historii Jihu a dávno vyprodaná je také kniha o historii Jubilejní kolonie.

Petr Lexa Přendík, kronikář MOb Ostrava-Jih: “Knihy lze sehnat zejména v infocentrech. Doporučuji navštívit infocentrum na náměstí Ostrava-Jih , případně některé knihy jsou i v normální knihkupecké síti. Tato kniha, která bude pokřtěna 8. června, bude k dispozici přímo na křtu, takže kdo bude mít zájem, může si ji za zvýhodněnou cenu koupit přímo na místě.”

Křest nové publikace proběhne ve středu 8. června v parku pod zábřežským zámkem. Pokud bude pršet, přesune se do sálu budovy baptistů. Začátek je v 18 hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy