Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po covidové pauze se opět konala akce Léto na kole. Zájem byl velký

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu opět odstartovala oblíbená akce pro cyklisty Léto na kole. Tentokrát se startovalo od Starobělské koliby v Bělském lese, odkud se více než 200 cyklistů vydalo na trať dlouhou 22 kilometrů.

Po dvouleté covidové pauze se s plnou parádou vrátila akce Léto na kole. 22 kilometrů dlouhá trasa vedla z Ostravy-Jihu přes Hrabovou, Paskov, Krmelín, Novou Bělou, až do Staré Bělé, která slavila 750 let.

Igor Trávníček (ODS), starosta Hrabové: “Oproti předpovědi počasí, my jsme dokázali poručit nečekaně a máme krásně. My máme druhou zastávku. To znamená, nečekám , že by se všichni s nadšením vrhali na řízky a vyčerpáním padali k zemi. To znamená, u nás to bude předpokládám narychlo, protože v Hrabové se budeme teprve zahřívat. k tomu sportovnímu výkonu.”
Lumír Bahr (KSČM), starosta Nové Bělé: “Po delší době je to krásná účast. Počasí nám přeje, díky bohu, takže ať to všechno dobře dopadne. U nás je jenom občerstvení, protože my jsme Nová Bělá a je to kilometr do Staré Bělé, kde je potom připravený celý kulturní program včetně občerstvení.”
Yveta Kovalčíková (ODS), starostka Krmelína: “Těšili jsme se na to, počasí nám přeje, takže účast bude velká a já si myslím, že postupně se budou přidávat, že to není konečný počet, Takže přeji všem úspěšný dojez. Na konci hlavně nás čeká překvapení ve Staré Bělé, takže předpokládám, že to všechno klapne a že dojedeme všichni.”

Letos byla trošku pozměněná trasa.Vůbec poprvé se nejelo se přes krmelínský kopec, který dává všem pořádně zabrat

Yveta Kovalčíková (ODS), starostka Krmelína: “Kvůli kanalizaci v Nové Bělé je trasa trošku jinak, takže budeme v Krmelíně na motokárách. To je taková pohodovka.”
Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: “Hlavní změna je vrchol, to znamená závěr ve Staré Bělé, která dneska a letos slaví 750 let od vzniku a první zmínce o Staré Bělé, takže tam bude velký kulturní program, bude tam hodně lidí, hodně zábavy a naši účastníci se tam zúčastní speciální tomboly, speciálního občerstvení a budou moci si ještě celou sobotu krásně užít právě při těchto oslavách.”
Anketa: účastníci akce: “Chceme to dojet. Už to jedeme hodněkrát. Počtvrté, potřetí?”
“Poprvé jedu, takže uvidím. Chtěla bych dojet, ale jestli to zvládnu, nevím. Jezdím celý život, ale žádný trénink.”
“Úplně špičkově. Připravoval jsem se tak, že jsem včera dofoukal pneumatiky, sehnal jsem si dres, trochu jsem vyfoukl břicho a jedeme. A tady kolegyně se nachystaly taky a jedeme všichni. Takže se na to moc těšíme.”
“Já se těším moc. Toto je první její závod. Ještě nikdy nejela na kole závod, tak uvidíme, jestli to udělá, nebo neudělá.”
“Už jsem hodněkrát jela daleko.”
Akci přišli podpořit i zástupci klubu českých velocipedistů Moravan Ostrava-Hrabůvka na svých renomovaných retro kolech.
Karin Raszková, klub českých velocipedistů Moravan Ostrava-Hrabůvka: “Já jedu na kole z roku 1926. Je to francouzský model, má přehazovačku, takže doufám, že si cestu užiju. Tady je vidět, co se dá ze starých vraků vyrobit, protože tohle kolo je po kompletní renovaci.”
Petr Lexa Přendík, klub českých velocipedistů Moravan Ostrava-Hrabůvka: “Já jsem dneska přijel na kole z roku 1936. Je to kolo, které bylo vyrobeno tehdejší firmou Eska a je to takové pohodlné turistické kolo po kompletní renovaci. Je to bez přehazovačky, takže budu šlapat . Každý si myslí, že je to těžké, ale opravdu to těžké není. Ti naši předkové zas nebyli hloupí.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy