Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé Pískových dolů se dočkali moderní knihovny. Chyběla hlavně dětem

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu byla otevřena nová knihovna. Jde už o pátou pobočku Knihovny města Ostravy v obvodu. Najdete ji v bývalé škole V Zálomu na Pískových dolech. Lidé z tamní lokality si ji přáli už delší dobu.

O významu veřejných knihoven se v dnešní době vedou spory. Děti příliš nečtou a ani s dospělými už to není taková sláva, jako v minulosti. I to je možná důvod, že knihoven spíš ubývá. O to významnější je, když se podaří otevřít knihovnu novou. V Ostravě se to povedlo a dokonce si o to řekli sami obyvatelé Pískových dolů.

Miroslava Sabelová, ředitelka Knihovny města Ostravy: "Knihovna V Zálomu je naše 28 pobočka a jsme za ni hrozně rádi, protože vznikla v lokalitě, kde nám knihovna dlouhé roky chyběla.”

Čtenáři všech věkových kategorií se tak mohou těšit na nové moderní prostředí s netradičními prvky, například originálními tapetami, kdy si budou připadat téměř jako v lese.

Zbyněk Pražák (KDU-ČSL), náměstek primátora Ostravy: "Tento objekt bývalé školy je v úplně ideální poloze, protože je obklopen paneláky, kde žijí tisíce lidí."

Vedle prostorné půjčovny disponuje knihovna přednáškovou místností a útulnou čítárnou pro rodiče s nejmenšími dětmi. Objekt bývalé základní školy V Zálomu momentálně prochází celkovou rekonstrukcí.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V rámci rekonstrukce tohoto objektu budou v letošním roce dobudovány vstupy tak, aby všechny spolky mohly do tohoto atria vstupovat rovnou. Dále zde bude doplněno osvětlení, abychom mohli i ve večerních hodinách pořádat kulturní akce.”

V příštích letech tady vznikne mimo jiné i venkovní multifunkční hřiště, včetně cvičného hřiště pro dobrovolné hasiče.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy