Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školní jídelny v Ostravě-Jihu procházejí modernizací. Radní kontrolují, zda vše funguje jak má

  • Ostrava-Jih,

V obvodu Ostrava-Jih postupně procházejí modernizací kuchyně a jídelny tamních základních a mateřských škol. Ulehčuje to nejen práci kuchařkám, ale také zlepšuje komfort stravování. Radnici to stojí desítky milionů korun ročně.

Radní obvodu postupně navštěvují zrekonstruované školní jídelny. Naposledy se přišli podívat do Základní školy Provaznická. Tamní výdejna jídel nedávno prošla modernizací za 3 a půl milionů korun a všichni si ji pochvalují.

Dagmar Hrabovská (Ostravak), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Přišli jsme se podívat, jak provoz probíhá, zda veškeré úpravy, které proběhly, jsou funkční a opravdu zlepšily kvalitu práce kuchařek. Myslím si, že je tomu tak, že si ty věci opravdu pochvalují a že umožňují moderní stravování.
Gabriela Janáčková, zástupkyně vedoucí kuchyně: “Jsme rádi za naši novou výdejnu, která nám o 100 procent usnadnila práci. Za novou myčku, která předtím byla, mechanicky, že děti dávaly tácky a ty tácky vlastně musely ručně kuchařky rozdělovat, přenášet a zvlášť potom třídit příbory, talíře, vidličky, lžičky, takže 100 a jedno než co tady bylo. Naše výdejna, jídelna se zvětšila o ten kousíček, že tu se to vybouralo a protáhlo se to, aby jsme tady měli větší kapacitu těch dětí.”

Ve školní jídelně uvaří až 400 obědů denně.

V dohledné době projde rekonstrukcí také zázemí pro kuchařky a ostatní personál. V tuto chvíli totiž nevyhovuje hygienickým požadavkům.

Dagmar Hrabovská (Ostravak), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “To znamená místnost, kde je možno provést hygienu, kde si musí uložit své šatstvo, plus to, které používají přímo v jídelně.”

Kompletní rekonstrukcí loni prošla i kuchyně Základní školy Srbská, která byla v původním stavu a dokonce měla problémy i s hygienou.

Robert Kecskés, ředitel ZŠ Srbská: “Kuchařkám to strašně pomohlo co se týká moderních trendů, kde máme certifikát moderní školní kuchyně. Kuchyň prošla celkovou rekonstrukcí, máme dva nové konvektomaty. máme nové plynové kotle a tak dále. Co se týče předešlého stavu, tak ten byl žalostný. Bylo to v původním stavu, stále jsme dělali opravy podlah. Protékala až dolů, takže byly problémy i s hygienou a dá se říct, že byly problémy i s opravami, kde jsme stále dokola řešili jedno a to samé.”

V rekonstrukcích školních kuchyní bude radnice dále pokračovat. Už o prázdninách bude probíhat modernizace školní kuchyně na ZŠ Klegova, na kterou částečně přispěje i ostravský magistrát.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy