Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cyklistů je čím dál víc. V Ostravě-Jihu proto přibývá i cyklopump

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu přibývá cyklopump. Momentálně jsou v obvodu nainstalovány tři a už brzy přibude čtvrtá. A to na ulici K Odře.

Cyklopumpy jsou v obvodu hojně využívány. Aktuálně jsou umístěny u tramvajové točny v Bělském lese, před poliklinikou v Hrabůvce a u frekventovaného podchodu mezi Hrabůvkou a Hrabovou.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Kde je možnost si napustit, jak píšeme, vzduchem z Jihu cokoli je zapotřebí. To znamená nejenom kola, ale samozřejmě i koloběžky a třeba i kočárky a další. Všude jsou instalovány univerzální koncovky.”

Hned první pumpu, kterou jsme navštívili, byla zničena vandaly. Někdo si odsud odřízl část pumpy i s nástavcem.

Šlo o pumpu u polikliniky v Hrabůvce.

Takhle pumpa vypadá v nezničeném stavu.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Samozřejmě pokud lidé zaznamenají, že něco, co tam má být, není možno používat, budeme rádi, když nám dají podnět na radnici ať můžeme sjednat nápravu.”
Anketa: obyvatelé Ostravy-Jihu: “Určitě ano. Často se stane, že píchnete nebo něco a máte lepení, můžete zapomenout pumpu, nebo cokoliv. Určitě je to super.”
“Tak určitě, jak člověk píchne a nemá pumpu u sebe”
Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Čtvrtou cyklopumpu, kterou máme v plánu, bude nainstalovaná na ulici K Odře a současně tam lidé najdou také další pítko. I těch máme v obvodu již několik. Snažíme se, aby ta voda byla dostupná. Jsou určeny na některých místech nejen pro lidi, ale dá se tam nabrat voda i pro pejsky, pokud jste na procházce."

Pítka lidé najdou mimo jiné na náměstí Ostrava-Jih, v zeleni Savarin a hned dvě jsou umístěny v Bělském lese.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy