Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu vyrůstá nové dětské hřiště. Nabídne parkour, skluzavky i unikátní věž s tobogánem

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Hrabůvce staví nové dětské hřiště. Vzniká na ulici Provaznická a sloužit bude dětem ve věku od 3 do 14 let. Na jeho realizaci výrazně přispěl ostravský magistrát.

Už od roku 2015 je na papíře projekt nového dětského hřiště na ulici Provaznická v Hrabůvce za více než 13 milionů korun. Peníze na něj se ale našly až teď. Jeho stavba je tak v plném proudu.

Stanislav Šplíchal, vedoucí investičního odboru, MOb Ostrava-Jih: “Během té doby jsme přikročili také k modernizaci projektové dokumentace, aby odpovídala současné době. Po dokončení to bude dětské hřiště pro děti od 3 do 14 let. Tomu věkovému rozvrstvení bude odpovídat i počet a typ herních prvků od nejjednoduššího pískoviště a skluzavky po rozhlednu s tobogánem, prolézací kopečky, síťová pyramida, houpačky a pro ty nejstarší parkourové prvky a oválné sportovní hřiště pro míčové hry.”

Rozhledna s tobogánem je unikátní. Nikde jinde v Ostravě ji neuvidíte.

Jan Tulinger, majitel realizační firmy: “Momentálně provádíme náhradu souvrství, které se vykopalo, za kamenivo. Provádí se betonové obruby plus betonové základy pro herní prvky, které momentálně osazujeme a v budoucnu budeme dělat pryž a následně se dokončí ty herní prvky. Nejsložitější na té akci byla samotná věž, kde byly potřeba udělat složitější základy. Takže to byla taková výzva, ale nakonec se to povedlo udělat.”

Největším problémem před samotnou stavbou bylo umístění vsakovacích nádrží, které zadržují vodu v krajině.

Stanislav Šplíchal, vedoucí investičního odboru, MOb Ostrava-Jih: “Při provádění průzkumného vrtu jsme zjistili poněkud jinou hloubku pro vsakovací nádrže i trošku rozdílné složení zeminy, takže vsakovací nádrže musely být větší a musí být dvě. Stavíte na zelené ploše, nebo co tady bylo předtím? Původně tady byly nějaké zpevněné plochy po původním hřišti. Taky jsme při výkopových pracích objevili staré základové objekty z budov, které tady byly zřejmě ještě před výstavbou sídliště.”

Veškeré práce by měly skončit už na konci srpna.

Stanislav Šplíchal, vedoucí investičního odboru, MOb Ostrava-Jih: “Následuje kolaudační řízení. Napřed vodoprávní, potom obecné. To by mělo proběhnout v září, takže si myslím, že od října by mohlo být dětské hřiště v plném provozu.”

Hřiště nebude oploceno a přístup na něj bude ze tří stran. U každého vstupu bude informační tabule s poučením, jak se na něm mají děti chovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy