Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

K návštěvě revitalizovaných rybníků ve Výškovicích zvala akce Hurá k rybníkům

  • Ostrava-Jih,

Revitalizované rybníky Pod Hurou v Ostravě-Výškovicích zažily první velkou akci s názvem Hurá k rybníkům. Uspořádala ji radnice spolu s rybáři a zahrádkáři a nabídla pohodové odpoledne plné zábavy.

V Ostravě Jihu letos na jaře skončila revitalizace rybníků v blízkosti Drůbeží ulice ve Výškovicích. Zanedbaný areál se spoustou přerostlé a letité zeleně se změnil v relaxační místo s novým molem, chodníčky, mobiliářem a naučnými cedulemi. Pozvánkou k návštěve rybníků byla akce Hurá na rybníky.

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: “Pro každé město je důležitá spolková činnost a tady dlouhodobě působí Český svaz zahrádkářský, který v tomto termínu konal vždycky Anenskou zábavu a my u příležitosti revitalizace rybníků, jsme se dohodli jak s nimi, tak s Českým rybářským svazem na této dnešní akci Hurá k rybníkům. Je tady zábava pro děti, dobré občerstvení, za chvilku začne hrát kapela a věříme, že to je další hezké místo na Jihu, kde se budou lidé nejen dnes, ale i na podobných akcích dobře bavit.”

Pro děti byla připravena spousta soutěží. Mohly si zkusit například vylovit rybu z rybníku. Musely ji ale pustit zpátky.

Václav Sklenář, předseda Českého rybářského svazu Ostrava: “S šetrností jim to vždycky odepne ty ryby z háčků zkušený vedoucí z kroužku. Takže ta ryba by neměla dostat nějakou újmu s tím, že by se poškodila, že by uhynula. Jinak si myslím, že ta akce celkem ty malé děti zajímá, protože vidíte sama, že ty pruty z rukou nepustí.”
Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Pro všechny návštěvníky, kteří dneska přišli, je připravena nejenom zábava, ale také povídání o rybnících ve spolupráci s naším přítomným hastrmanem. Ale také určitě řada dárků ať už při soutěžích, nebo třeba jen pro radost podobně jako tihle kapříci, za které moc děkujeme paní z rybářského svazu, která je upekla.”
Anketa: návštěvníci akce: “Chytil jsem dvě ryby a jedna mi uplavala a jednu jsem chytil, ale nevím kterou, jaké to byly.”
“Líbí se mi to a moc se mi to nedaří. Snažím se trefit do toho terče.”
“Já jsem kreslila rybičku, házela jsem míčky, chytala jsem rybičky a teďka jsem udržela rovnováhu. Dostala jsem rybičku, která je moc dobrá.”
“Malovala jsem moře, pak jsem ještě házela míčky, ještě jsem dělala rovnováhu.”
“Líbí se mi tady velmi moc. Oceňuju, že udělali takové relaxační místo a těšíme až vyrostou stromy a v létě tady bude více stínu potom.!
Václav Sklenář, předseda Českého rybářského svazu Ostrava: “Připravili jsme pro širokou veřejnost makrely, máme opékané špekáčky, máme pivo, máme limonády. Pro děti jsme připravili program na poznávání ryb, omalovánky.”
Lubomír Mišun, předseda, Základní organizace ČZS: “Máme tady pro lidi grilované klobásy a občerstvení, které je běžné. To znamená pro děti oplatky a jiné drobnosti, pak máme langoše dobré, palačinky dobré, pivo dobré. Dvakrát, třikrát do roka se udělá nějaká akce podobná té dnešní. Pak děláme na Václava a případně dětský den.”

Areál rybníků pod Hurou je otevřený nonstop a jeho součástí je i nové dětské hřiště.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy