Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu předvedli svou práci a techniku hasiči, záchranáři i policie. A to na Dni s IZS

Integrované výjezdové centrum na hranici obvodů Ostrava-Jih a Nová Bělá po roce opět otevřelo své brány. Uskutečnil se tady už tradiční Den městských obvodů s IZS. I přes nevlídné počasí jej navštívily stovky lidí.

Hasiči, záchranáři, policisté i armáda předvedli svou práci i techniku široké veřejnosti. A to v areálu Integrovaného výjezdového centra na konci Dubiny. Vůbec poprvé lidé viděli i zásah vrtulníkem, který se stal největší atrakcí.

Jiří Scheibinger, velitel IVC Ostrava-Jih: “Bylo předvedeno hašení pomocí bambi vaku, ohnisek požáru, kdy bylo toto plněno speciální jednotkou, kterou máme v Porubě. Speciální jednotka lezců z Poruby trénovaná pro speciální práci s vrtulníkem pro hašení požárů, kdy tato jednotka je vycvičená pro plnění tohoto vaku, který následně vzlétá a cíleně hasí ohnisko požáru tak, aby nedošlo k dalšímu rozšiřování v rámci požáru.”
Anketa: návštěvníci akce: “Viděl jsem tu vojáky, záchranáře, policejní vrtulník. Potom záchranářská auta a líbilo se mi to tu moc. Nejvíc se mi tu líbil vrtulník.”
“Nejvíc se mi líbilo právě že to vojenské, kde střílíš do těch terčů. Aspoň mi řekli jak stát a různě. A co sis ještě vyzkoušel? No, zkusil jsem si sednout do hasičských vozů, třeba i tady a nejvíc se mi asi líbilo, ten vrtulník.”
“Nejvíce se mi tady líbila asi střelba z laserové zbraně a vyzkoušeli jsme si taky to záchranné vozidlo. tady od hasičů. I kvíz jsme dostali.”

Připraveny byly také ukázky výcviku koní, kterých je v Integrovaném výjezdovém centru celkem 12 a také ukázky policejních zásahů se služebními psy.

Jiří Scheibinger, velitel IVC Ostrava-Jih: “Kolegové od kynologů měli připravené 4 modelové situace . Například fanoušci fotbalového utkání. Pachatel odcizil vozidlo tak, aby byli schopni ukázat na reálu, že skutečně pes je špičkový pomocník v rámci boje se zločinem, kriminalitou a rušením veřejného pořádku. Ten pes je zbraň, která v dobrých rukou samozřejmě je špičková, nicméně je to pes, který jedná v řadě případů na základě vlastního uvážení. Na všem samozřejmě spočívá jeho výcvik.”
Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: “Teď tady byly ukázky služebních koní. Oddělení hipologie MP. Ta ukázka zaslouženě sklidila úspěch, tak já si myslím, že se to daří navzdory počasí teda. Já jsem samozřejmě srdcem u zvířat, takže já mám rád koníčky i psy, tak samozřejmě to je moje srdcovka.”

Akci doprovodil i pestrý kulturní program. Vystoupila populární zpěvačka Heidi Janků, kapela Plavci s Janem Vančurou a ABBA revival. Nechyběly ani stánky s různým zbožím a občerstvením.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy