Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Revitalizované rybníky ve Výškovicích a park za Lunou získaly čestná uznání v soutěži Stavba MS kraje

  • Ostrava-Jih,

Slavnostním ceremoniálem skončil 16. ročník soutěže Stavba Moravskoslezského kraje. Jejím cílem je prezentace i propagace kvalitních projektů, staveb a jejich tvůrců a také seznámení laické i odborné veřejnosti se současnou úrovní stavitelství a architektury v MS kraji.

Radnice Ostravy-Jihu opět uspěla v soutěži Stavba roku Moravskoslezského kraje. Získala hned dvě čestná uznání. A to za projekty Revitalizace rybníků v Ostravě-Výškovicích a Revitalizace zeleně za Lunou.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Myslím si, že oba dva projekty si to čestné uznání zaslouží, protože jsou velice zdařilé a myslím si, že i našim obyvatelům se velice líbí. Především rybníky ve Výškovicích se staly novou vyhledávanou lokalitou pro trávení volného času.”

Kompletní revitalizace zanedbaného parku za kinem Luna skončila loni v říjnu a vznikl tady nejen prostor k relaxaci, ale také okruh pro inline bruslaře a parkourové hřiště.

Anketa: obyvatelé Ostravy-Jihu: “Mě se to tady líbí hodně. Líbí se mi tady ty překážky.”
“Mě se líbí taky tady tyto překážky a ještě se mi líbí tady ta stěna. Jezdím tady na koloběžce a je tady fakt dobrý okruh.”
“Tohle je věc, která se skutečně podařila. Řekl bych, že to možná i dlouho trvalo, protože ty kolaudace byly možná několikanásobné, budiž. Dneska to tady stojí prostě a je to krásné, opravdu.”

Revitalizace rybníků v blízkosti Drůbeží ulice ve Výškovicích skončila letos na jaře a lidé tady mohou projít po novém molu, nové jsou i chodníky, mobiliář, dětské hřiště a naučné cedule. První pozvánkou k návštěvě rybníků byla akce Hurá na rybníky.

Anketa: návštěvníci akce: “Chytil jsem dvě ryby a jedna mi uplavala a jednu jsem chytil, ale nevím kterou, jaké to byly.”
“Líbí se mi to a moc se mi to nedaří. Snažím se trefit do toho terče.”
“Já jsem kreslila rybičku, házela jsem míčky, chytala jsem rybičky a teďka jsem udržela rovnováhu. Dostala jsem rybičku, která je moc dobrá.”
“Malovala jsem moře, pak jsem ještě házela míčky, ještě jsem dělala rovnováhu.”
“Líbí se mi tady velmi moc. Oceňuju, že udělali takové relaxační místo a těšíme až vyrostou stromy a v létě tady bude více stínu potom."
Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V minulých letech jsme už získali několik ocenění. Osobně pro mě samozřejmě velkým úspěchem bylo ocenění Stavba roku MS kraje v loňském roce, kdy tuto cenu za revitalizaci veřejného prostranství dostalo naše náměstí Ostrava-Jih.”

Náměstí Ostrava-Jih získalo i cenu laické veřejnosti. Líbí se tak nejen odborníkům, ale také všem obyvatelům, kteří v anketě hlasovali.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy