Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu vzniklo více než 150 parkovacích míst v částech Zábřeh a Hrabůvka

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu roste počet parkovacích míst. Aktuálně bylo lidem předáno nové parkoviště na ulici Jugoslávská, kde byl velký problém odstavit auto.

Od května do začátku listopadu probíhala stavba parkoviště na ulici Jugoslávská v Ostravě-Zábřehu. Celkem tady vzniklo 150 stání, z toho 6 pro vozíčkáře.

Jiří Stráník (SPOLU), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Všechna parkovací místa jsou určena pro veřejnost a stavba zahrnovala také vybudování navazujících chodníků a výsadbu nových stromů a keřů. Cena díla je celkem 16 a půl milionů korun, z toho 10 milionů na stavbu přispěla společnost Lidl a zbytek nákladů hradil městský obvod Ostrava-Jih.”

Na nová parkovací místa se mohou těšit i obyvatelé Hrabůvky.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Městský obvod Ostrava-Jih samozřejmě ví, že parkování je dlouhodobý problém, ostatně jako všude ve městech. Stále se hledají další možnosti k budování parkovacích míst. V těchto dnech se bude otevírat rozšířené parkoviště na ulici Aviatiků. Další parkovací místa se po dohodě a po projednání s obyvateli na ulici Čujkovova staví právě v této lokalitě.”

Jedná se o 3 parkoviště, která vznikají mezi domy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy