Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

U ostravských škol se budují cykloboxy. Jako první se objevily u ZŠ Provaznická v Hrabůvce

  • Ostrava-Jih,

Ostrava podporuje cyklistickou dopravu všemi možnými způsoby a důležité je začínat už u dětí. Proto nyní přispívá také školám na vybudování cykloboxů, kde si děti mohou kola, ale i koloběžky schovat.

V Ostravě vznikají nové cyklostezky, město podporuje provoz sdílených jízdních kol a cyklodoprava obecně je jedním z důležitých a preferovaných druhů dopravy. Je významné, aby byl tento ekologický způsob dopravy vštěpován už i dětem a to například k dopravě do školy. Proto vznikají po městě cykloboxy na úschovu kol.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Mnoho dětí jezdí do škol na kolech nebo koloběžkách a školy ne vždy mají prostory a možnosti, kam ty kola uskladnit. Tam, kde je to možné, montujeme přístřešky a tam, kde si to školy žádají, montujeme cykloboxy."

Základní škola Provaznická v Hrabůvce patří mezi první školy, kde pro děti cykloboxy nechali vybudovat. Školáci na kolech a koloběžkách jezdí rádi a teď se navíc nebudou muset bát, že jim je někdo ukradne.

Libuše Přikrylová, ředitelka ZŠ Provaznická: "Rozhodně to využijeme a už o to usilujeme několik let. Teď se nám podařilo získat alespoň pár cykloboxů a děti o to mají velký zájem I když těch pár cykloboxů sice nebude stačit ale je to taková první vlaštovka, kdy bychom chtěli v tom dále pokračovat a já bych chtěla velmi poděkovat statutárnímu městu Ostrava a zřizovateli Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih za to, že nás v tom finančně podpořili.”

Cykloboxy montuje specializovaná firma a výsledek je nejen bezpečný proti případným nenechavcům, ale i dobře vypadá.

Miloslav Křivánek, majitel firmy: "Některé přípravné práce probíhají na dílně, kde zkompletuje rám a dveře, ty vozíme na stavbu jako celek a pak tomu přidáme na místě ostatní komponenty."

Cyklobox slouží nejen jako univerzální zařízení k úschově kol a koloběžek, ale lze jej využít také k odložení ochranných pomůcek a sportovního oblečení s ohledem na počasí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy