Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětské centrum Domeček se plní vánočními dárky. Vánoce v něm stráví 15 dětí

  • Ostrava-Jih,

Dětské centrum Domeček v Ostravě-Zábřehu se v těchto dnech začíná plnit vánočními dárky. Štědří lidé tak plní přání dětem, které si o ně napsaly na seznam přání. Ten je tradičně každý rok zveřejněn na webu.

Dětské centrum Domeček se momentálně stará o 15 zdravotně postižených dětí. Je to jejich druhý domov a stráví tady i Vánoce. Každoročně jim dělá radost i vedení radnice Ostravy-Jihu.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Již podeváté jsme navštívili dětské centrum Domeček na Jedličkově ulici v Ostravě-Zábřehu. Centrum se stará o děti, které bohužel nemohou vyrůstat v rodinném prostředí a v letošním roce si Domeček požádal, abychom zakoupili krmící dětskou židličku, která bude sloužit pro děti v nejmenším oddělení.”

Děti si přály většinou plyšové a zvukové hračky, panenky, nebo balóny.

Jana Schikorová, ředitelka, Dětské centrum Domeček: “Jsme rádi, že můžeme poděkovat lidem, že i v letošním roce si vzpomněli na naše děti a chtějí jim zpříjemnit vánoční svátky a všechno z toho seznamu už je téměř zakoupeno. Za což děkujeme."

Jak budete trávit Vánoce? Budeme trávit Vánoce tak jako v běžných rodinách. To znamená, že děti u nás mají cukroví, stromeček, dárky a snažíme se jim zpříjemnit sváteční dny.”

Na štědrovečerní večeři se bude podávat kuřecí řízek s bramborovým salátem.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: "Přání krásných vánočních svátků nepatří jenom dětem, ale samozřejmě také všem zaměstnancům tohoto centra, protože po celý rok se starají o tyto děti s láskou a péčí."

Největším dárkem pro Dětské centrum Domeček pak bude stěhování do nového moderního zázemí, které potřebuje už delší dobu.

Jana Schikorová, ředitelka, Dětské centrum Domeček: “Velký dar od statutárního města Ostravy, že vlastně budeme mít nové zařízení, které bude vyhovovat všem parametrům a moc se těšíme až se jednou budeme stěhovat. Děkujeme.”

Dětské centrum se tak v budoucnu přestěhuje na Rýparovu ulici v Zábřehu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy