Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zimní údržba v Ostravě-Jihu je v plném proudu. TS odklízejí sníh strojově i ručně

  • Ostrava-Jih,

Silničáři se v těchto dnech nezastaví. Veškerou techniku mají venku přes den i v noci. Sníh ze silnic a chodníků odklízejí jak strojově, tak ručně.

Technické služby Ostrava-Jih mají na starost zimní údržbu v částech Hrabůvka a Dubina, kde je více než 110 kilometrů silnic 3. a 4. tříd. Obě lokality jsou schopny zvládnout zhruba za 5 hodin.

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Máme i systémy na sledování GPS, takže můžeme zkontrolovat kdy který vůz zametací, nebo traktor momentálně je nebo v danou chvíli byl, jestli projel všechny chodníky tak jak měl. Takže probíhá i následná kontrola. Pokud ale sněží tak hustě a dlouze jako teď, tak se může zdát někdy, že ten stroj tam ani neprojel, protože on projede a za chvíli je zasněžený. Takže je potřeba i tak opatrnosti při chůzi na chodníku.”

Přednost při zimní údržbě mají frekventované cesty a chodníky, zastávky a veřejná prostranství.

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Úklid obvodu v podstatě zajišťují tři společnosti. Jedná se o společnost Vykrut, ta má téměř polovinu obvodu, potom Technické služby spolu s Městskými lesy. Spravujeme silnice 3. a 4. třídy, což jsou cesty, takové ty městské zástavby a přilehlé silnice a chodníky. K tomu i parkoviště. Pokud by přesto někdo měl nějaké podněty k nápravě, tak se může obrátit na dispečink.”

Problémy se zimní údržbou lidé hlásit mohou hlásit na lince 599 430 270, která funguje v pracovní dny od 7 do 14 hodin. Po 14 hodině a o víkendech a svátcích pak mohou volat na linku 601 568 205.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy