Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po dvouleté covidové pauze se v Ostravě-Hrabůvce uskuteční Novoroční ohňostroj

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu se po dvouleté pauze způsobené pandemií koronaviru opět uskuteční tradiční novoroční ohňostroj, na který se sjíždějí lidé i ze vzdáleného okolí.

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: “Opět bude 15 minutový, bude se skládat ze 4 melodií známých. Věřím, že to udělá radost všem, kteří přijdou. To znamená 1.1. v 18 hodin na kruhovém objezdu nedaleko odsud na J. Kotase s tím, že samozřejmě tady na náměstí Jihu budou otevřeny stánky už od 3. hodiny a to až do 8 večer. Lidé budou moci po Silvestru přijít srovnat náladu, udělat si dobrou atmosféru a pak se třeba i z tohoto místa koukat na náš novoroční ohňostroj.”

Díky třem základním a šesti pomocným odpalištím vyniknou ve výšce 80 až 100 metrů nádherné scénické obrazce v atraktivních barvách. Finále pak doplní takzvané kulové pumy, které se na nebi dokážou rozprsknout i do vzdálenosti 150 metrů.

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: “Jak to bude s dopravou? Doprava bude v podstatě omezená hodinu předtím s tím, že tady bývá vždycky hodně lidí, takže tady přímo na ulici Horní a Dr. Martínka bude částečně doprava omezena a ti, co můžou ať prosím nejezdí autem. MHD tady bude jezdit těsně do zahájení ohňostroje. Tímto také přeji úspěšný vstup všem Jižanům do Nového roku 2023.”

Hudební podkres novoročního ohňostroje bude v daný čas živě vysílat rádio Čas.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy