Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DK Akord v Ostravě-Zábřehu se těší velké návštěvnosti. Lidé chodí na všechna představení

Kultura teď láká ve velkém. Lidem chyběla zejména v období covidu a teď si tento deficit chtějí vynahradit. Chodí tak nejen na koncerty, ale také na různá divadelní představení.

V kulturním domě Akord v Ostravě-Zábřehu panuje nadšení z velké návštěvnosti. Už druhá polovina loňského roku ukázala, že lidé na kulturu nezanevřeli.

Darina Daňková, ředitelka DK Akord: “Téměř všechna naše představení jsou vyprodaná nebo skoro vyprodaná. Jsme za to moc rádi. Máme pár posledních volných míst na některé projekty, takže doporučuju, že když vyjdeme s nějakým novým programem, aby si návštěvníci rezervovali vstupenky co nejrychleji. Jde to samozřejmě i online, nemusí k nám chodit na recepci, takže to mají jednoduché z pohodlí domova nebo kanceláří.”

Posledních pár volných míst je například na valentýnskou show stand up komika Miloše Knora.

Darina Daňková, ředitelka DK Akord: “Lidé pukají smíchy., takže jestli chcete strávit předvalentýnský čas vesele a zábavně, tak můžete na show Miloše Knora. Poslední místa jsou volná na Partičku, což je projekt. který nemusím představovat a úplně jednotky míst jsou k dispozici na Písničky a kecičky. To je program, který se k nám vrací opakovaně a jsme rádi, že můžeme přivítat Richarda Krajča a Karin Babinskou. Je to vždycky zajímavé dozvědět se něco z jejich života a názorů, je to fajn.”

Akord žije nejenom divadlem a hudbou, ale také novodobým cirkusem.

Darina Daňková, ředitelka DK Akord: “Konkurs je název představení cirkusové skupiny Losers, kteří také u nás už několikrát byli a jestli chcete vidět neuvěřitelné akrobatické kousky, tak si nenechte ujít jejich Konkurs. Chystáte něco i pro děti a seniory? Seniorům i dětem se dlouhodobě věnujeme. Pro seniory každé první úterý v měsíci připravujeme senior klub se Zdeňkem Kačorem a Šárkou Zubkovou, takže to není třeba představovat a v únoru se uskuteční i seniorský ples. Pro děti připravujeme každý měsíc minimálně jedno divadelní představení, takže koukněte na naše webové stránky a přijďte s dětmi.”

V kulturním domě Akord si přijdou na své také milovníci aktivního způsobu života. Jsou tady krásné cvičební sály, které přímo vybízejí k různým sportovním aktivitám.

Darina Daňková, ředitelka DK Akord: “Na druhou polovinu roku máme připravenou také řadu pohybových kurzů. Je třeba po těch vánocích se začít hýbat a já mám obzvlášť ráda třeba cvičení v závěsných sítích, protože se v Ostravě vyskytuje jen na několika místech a jedno z těch míst je Akord. Věnujeme se nejen pohybu, ale také duši. Připomínám, že nás čekají dva sobotní workshopy s Liborem Vilímem Radikální otevřenost.”

Pokud se tedy chcete naučit říkat věci na rovinu a přitom nezranit druhého, pak je tento workshop určený právě pro vás. No a v Akordu je v plném proudu také plesová sezóna.

Darina Daňková, ředitelka DK Akord: “Plesová sezóna, to jsme totálně nadšení, protože máme naplněny pátky i soboty do konce března. Určitě si nenechte ujít ples našeho obvodu. Možná se tam ještě nějaká volná vstupenka najde a my jsme překvapeni tím, jak lidé jsou lační nejen po té kultuře co se týče divadla a hudby, ale i toho si zatancovat, takže to je úplně krása, takže kéž by to vydrželo dlouho, napořád.”

Jubilejní 30. ročník tradičního reprezentačního plesu městského obvodu Ostrava-Jih se v kulturním domě Akord uskuteční už 24. 2. Těšit se můžete na Moondance Orchestra s Dashou, Legendy se vrací, Praskání Rosti Petříka a Cimbálovou muziku Friš.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy