Radnice Ostravy-Jih ocenila úspěchy mládeže a trenérů

  • 2. prosince 2015,
  • 15:45,
  • Ostrava-Jih,
  • Lukáš Zavadil

Nadšení, odhodlanost a také nekonečné hodiny plné dřiny - to vše ocenili zástupci radnice Ostravy-Jih na slavnostním setkání v Komorním klubu. Pro svá ocenění si přišli mladí lidé, a to za úspěchy v zájmových aktivitách a sportu. Zkrátka nepřišli ani jejich vedoucí a trenéři.

Reklama

Komorní klub se na desítky minut proměnil v improvizovaný taneční parket a malé sportoviště, tedy přirozené prostředí pro mladé lidi úspěšné v zájmových aktivitách a sportu nebo pro jejich vedoucí a trenéry. Obvod Ostrava-Jih vybral sedm jmen, která získala ocenění. Pro první si přišla členka gymnastického oddílu Vítkovice Laura Smolecová.

“V Belgii jsem obsadila první místo a tento rok jsem se dostala na mezinárodní závod, kde byly všechny závodníce,” říká mladá gymnastka.

Skvělými úspěchy se mohou pochlubit také dva členové TJ Sokol Vítkovice - zápasníci Vojtěch Piskoř a David Kopřiva.

“Já jsem první rok v kategorii kadetů v zápase. Vyhrál jsem titul, dostal jsem se do reprezentace a obhájil jsem titul v kategorii starších žáků. V nedávné době jsem vyhrál třetí místo na turnaji v Polsku, kde jsem byl s reprezentací,” mluví o svých úspěších David Kopřiva.

Adam Mrowiec - toto jméno si zapamatujte, je totiž docela dobře možné, že brzy zopakuje svůj úspěch z letoška, kdy se stal dvojnásobným mistrem světa v duu se svou partnerkou a také jako člen skupiny Darlings.

“Trénuju skoky, výskoky a trénuju vazby,” prozradil Adam nejčastější náplň svých tréninků.

Bez poctivého tréninku se úspěchy nedostaví. Kromě dětí to moc dobře vědí také vedoucí a trenéři. Ocenění získali vedoucí, trenér, instruktor a rozhodčí Miroslav Cibulec, judista Jiří Černota nebo trenérka minivolejbalu Radka Drabinová.

“To, že děti budou sportovat, a hlavně volejbal, je moje taková srdeční záležitost, takže chci, ať se tomuto sportu věnuje co nejvíc dětí,” říká Radka Drabinová, oceněná trenérka.

“Je tady řada cvičitelů a trenérů, kteří se věnují naši mládeži, což je skvělé. Ty výsledky mládeže o tom svědčí také. Je to něco, co je třeba vyzdvihnout,” netají se obdivem k oceněným starosta Martin Bednář (ANO 2011).

“Co si budeme povídat, dělají to ve svém volném čase, ve kterém by mohli dělat něco daleko jiného. Já si toho všeho cením a také toho, že máme mládež takto organizovanou. Děkujeme těm, kteří to dělají,” říká 1. místostarostka obvodu Ostrava-Jih Věra Válková (ČSSD).
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

J. Bolf / V noci / Výstava jednoho díla GVUO

23.01. 10:00 - 24.03. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Deset / Výstava současného německého umění

23.01. 10:00 - 24.03. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

SEMAG spol. s r.o.
Ostrava-město
od 19 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

CONE - DOPRAVA, a.s.
Ostrava-město
od 16 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

STRABAG a.s.
Ostrava-město
od 105 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu