Orlovští chtějí vyhrát RBP Street Hockey 2017

  • 12:00,
  • Bruntál,

Na základní škole Školní v Orlové se trénuje ze všech sil. Blíží se totiž velké finále soutěže RBP Street Hockey 2017, kam se orlovští školáci také probojovali. I když jsou už spokojení se samotným postupem, neskrývají ambice vyhrát. Finále proběhne dvacátého dubna.

Pohyb na hřišti, souhra hráčů, pohotové přihrávky a správná trefa do brány. To vše teď vylepšuje tým sportovců ze základní školy Školní v Orlové, který se probojoval do finále soutěže RBP Street Hockey 2017. I když už jeho členové podle trenéra určité základy mají.

“Kluci vycházejí z hokejové líhně Orlíku Orlová, to znamená, že mají zažité návyky tvrdé obranné hry a bojují o každý míček,” přibližuje jejich přístup jejich učitel a trenér Marek Tešnar.

Také proto měli kluci předpoklad k tomu, aby prošli školním kolem. V oblastním kole je trochu překvapila Dolní Lutyně, která si držela po celou dobu utkání lehký náskok. Nakonec ale podlehla jedna nula a kluci se mohou těšit na velké finále. Podle kouče mají solidně natrénováno, ve finále ale podle něj někdy hráčská úroveň nehraje hlavní roli.

“Už jsem na třech finálech byl. Je to tam hodně taky o náhodě, o tom, kdo dá první gól, čas je krátký a opravdu tam rozhoduje maximální koncentrace a soustředění, to znamená, ne vždycky to musí vyjít,” dodává Marek Tešnar.

Jak si kluci povedou se uvidí až dvacátého dubna, to totiž proběhnou finálová utkání na velké klání v Ostravě. Do té doby mohou kluci stejně jako ostatní postupující, ještě trénovat.

Generálním partnerem je Revírní bratrská pokladna. Dalšími partnery jsou Moravskoslezský kraj a Residomo. 
Richard Lví srdce / přednáška Marka Zagory

Dnes 16:30 - 15:42
Ostrava, Dům umění Ostrava

Experimentální atlas mužů / beseda se Sylvou Lauerovou

Dnes 17:00 - 15:42
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Ewa Farna, Tomáš Klus, sestry Páchovy a JFO zpívají Ukolébavky

Dnes 19:00 - 15:42
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 16 280 Kč do 22 620 Kč

Detail

Základní škola Klimkovice, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 17 070 Kč do 17 070 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků