Obvod Mariánské Hory a Hulváky opět myslí na seniory

Sotva se oteplilo, radnice obvodu Mariánské Hory a Hulváky opět vzala seniory na výlet. Zájem byl velký. Tentokrát všechny čekal výlet na zámek v Hradci nad Moravicí a do Arboreta Nový Dvůr.

 "Lidi jsou nadšení a šťastní, že poznali krásná místa a že byli spolu. Já si myslím, že to má i ten důležitější aspekt, který boří hranice osamělosti. Lidé navazují kontakty, baví se, pomáhají si a taky to pomáhá vytvářet pěkné mezilidské vztahy," pochvaluje si místostarostka MOb Mariánské Hory a Hulváky Jana Pagáčová (KDU-ČSL). 

"Je to hezké, já se vždycky na to těším a jsem pak nabitá a spokojená," říká jedna z účastnic zájezdu. "Perfektní, ano," dodává další. 

Senioři se na zájezdech s radnicí za drobný peníz podívali na spoustu míst v kraji, v minulém roce to byla například Lysá Hora. 

"Ještě máme v plánu další a další. Máme v úmyslu jet i do Zlína, ale to ještě uvidíme," poodkrývá plány starostka obvodu Mariánské Hory a Hulváky Liana Janáčková (NEZ.) 

Podzímní termíny zájezdů jsou 5. a 7. září. Na seniory v Mariánkách myslí nejen radnice, ale i lidé, kteří hlasovali v participativním rozpočtu. Jedním z úspěšných projektů jsou totiž tísňová tlačítka. "Umístil se na druhém místě. Jsem ráda, že naši spoluobčané ten projekt tak podpořili. Je vidět, že jim není lhostejné bezpečí a zdraví našich spoluobčanů," neskrývá radost Jana Pagáčová. 

"To je také prospěšný projekt, takže věřím, že toho budou naši senioři využívat," uzavírá Liana Janáčková. 

Lidé v hlasování participativního rozpočtu podpořili zatím 15 tlačítek pro osamělé nebo handicapované lidi starší 60 let. Ti jsou často snadným terčem zlodějů. Tlačítkem si ale budou moct přivolat i zdravotnickou pomoc.
Tomík na cestách / beseda s Tomášem Vejmolou

Dnes 15:30 - 7:59
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Richard Lví srdce / přednáška Marka Zagory

Zítra 16:30 - 09.12. 7:59
Ostrava, Dům umění Ostrava

Experimentální atlas mužů / beseda se Sylvou Lauerovou

Zítra 17:00 - 09.12. 7:59
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 16 280 Kč do 22 620 Kč

Detail

Základní škola Klimkovice, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 17 070 Kč do 17 070 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků