Muž zavřel šest slepic do pytle na balkoně, dvě se udusily

Policisté vyjeli k ohlášenému podezření na týrání psa na balkoně v Ostravě-Mariánských Horách. Pytel, který našli ale skrýval šest slepic. Muž je dostal darem a chtěl je zabít k snědku, to už ale podle jeho vysvětlení nestihl. Nenapadlo ho ani, že by zvířata mohla trpět.

"Poté, co se na místo dostavila policejní hlídka, zjistila, že se skutečně na balkoně v prvním nadzemním podlaží nachází lýkový pytel. Na tomto pytli byl patrný pohyb uvnitř uzavřeného zvířete. Pro tento pohyb hrozilo, že pytel propadne mezi zábradlím na zem. K tomuto také po malé chvíli došlo, kdy pytel byl však policisty zachycen do již přípravné deky. Překvapení na policisty čekalo ve chvíli, kdy pytel rozvázali. Uvnitř nebyl pes majitele bytu, ale šest slepic domácích," uvedl k případu komisař PČR Richard Palát. "Dvě slepice mezitím uhynuly," dodal.

Muž dostal zvířata darem a chtěl je zabít na jídlo, podle slov, která uvedl policistům, to ale v daný den nestihl. Slepice večer kontroloval a žily. "Ranní kontrolou slepic muž zjistil, že jedna již uhynula. Rozhodl se, že zbylé slepice usmrtí odpoledne po práci, k čemuž nedošlo, jelikož na základě oznámení byla spuštěna „záchranná akce“. K věci měl uvést, že si jen neuvědomil, že by pobyt v pytli slepicím mohl vadit. Uhynulé slepice si na místě převzala veterinářka, k příčině úhynu, uvedla, že se zřejmě jednalo o přehřátí, dehydrataci a udušení," uvádí dál v tiskové zprávě policistů Richard Palát.

Policie případ šetří pro podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat, za které muži hrozí až tři roky vězení. Zatím není jisté, jestli v dané věci padne obvinění. Bude záležet na výsledku vyšetřování a případných znaleckých zkoumání.

Foto: PČR
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Vítkovický úředník - kancelář 19. a 20. století / výstava

05.09. 10:00 - 30.09. 18:00
Ostrava, Multifunkční hala GONG, Ostrava

Crash!!! / interaktivní expozice z autonehod

13.09. 10:00 - 31.01. 18:00
Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Velký svět techniky , Ostrava

Hutní montáže, a.s.
Ostrava-město
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků