Muž zavřel šest slepic do pytle na balkoně, dvě se udusily

Policisté vyjeli k ohlášenému podezření na týrání psa na balkoně v Ostravě-Mariánských Horách. Pytel, který našli ale skrýval šest slepic. Muž je dostal darem a chtěl je zabít k snědku, to už ale podle jeho vysvětlení nestihl. Nenapadlo ho ani, že by zvířata mohla trpět.

Reklama

"Poté, co se na místo dostavila policejní hlídka, zjistila, že se skutečně na balkoně v prvním nadzemním podlaží nachází lýkový pytel. Na tomto pytli byl patrný pohyb uvnitř uzavřeného zvířete. Pro tento pohyb hrozilo, že pytel propadne mezi zábradlím na zem. K tomuto také po malé chvíli došlo, kdy pytel byl však policisty zachycen do již přípravné deky. Překvapení na policisty čekalo ve chvíli, kdy pytel rozvázali. Uvnitř nebyl pes majitele bytu, ale šest slepic domácích," uvedl k případu komisař PČR Richard Palát. "Dvě slepice mezitím uhynuly," dodal.

Muž dostal zvířata darem a chtěl je zabít na jídlo, podle slov, která uvedl policistům, to ale v daný den nestihl. Slepice večer kontroloval a žily. "Ranní kontrolou slepic muž zjistil, že jedna již uhynula. Rozhodl se, že zbylé slepice usmrtí odpoledne po práci, k čemuž nedošlo, jelikož na základě oznámení byla spuštěna „záchranná akce“. K věci měl uvést, že si jen neuvědomil, že by pobyt v pytli slepicím mohl vadit. Uhynulé slepice si na místě převzala veterinářka, k příčině úhynu, uvedla, že se zřejmě jednalo o přehřátí, dehydrataci a udušení," uvádí dál v tiskové zprávě policistů Richard Palát.

Policie případ šetří pro podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat, za které muži hrozí až tři roky vězení. Zatím není jisté, jestli v dané věci padne obvinění. Bude záležet na výsledku vyšetřování a případných znaleckých zkoumání.

Foto: PČR
Výstava Černá země? Mýtus a realita

26.09. 10:00 - 06.01. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Výstava betlémů a Vánoce na hradě

07.12. 10:00 - 06.01. 18:00
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Sobotní dílny GVUO pro děti

Dnes 15:00 - 9:03
Ostrava, Dům umění Ostrava

KRAKOWSKI SILESIA s.r.o.
Ostrava-město
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

TOP School s.r.o.
Ostrava-město
od 150 Kč

Detail

Slezská diakonie
Ostrava-město
od 17 464 Kč do 21 389 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu