Čertovské pohádky z Mariánských Hor se staly krajských fenoménem

Čerti a sport - téma, kterého spojilo příběhy už sedmého ročníku Čertovských pohádek. O tradiční soutěž obvodu Mariánské Hory a Hulváky je obrovský zájem. Finalisté se sešli na slavnostním vyhlášení výsledků v ostravském multikině Cinestar.

"Přihlásilo se nám 1005 soutěžních pohádek. Jsme za to moc rádi, protože to znamená, že děti v Moravskoslezském kraji mají o soutěž zájem, baví je vymýšlet pohádkové příběhy. Porota měla opravdu těžkou situaci, protože prolouskat se tímto množstvím bylo hodně složité," říká místostarosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus (NEZ.)

Absolutní vítězství v soutěži si zajistil Ondřej Svoboda z Frýdku-Místku, jeho fairplay pohádka Čert Rychlé kopyto zaujala porotu nejvíc. Vypráví o čertovi, který se zúčastnil běžeckého závodu. 

"Běžel a byl mezi prvními, protože byl dobrý a měl natrénováno. Když slyšel, že se vzadu stala nehoda, tak se zastavil, běžel za nimi a pak všichni společně doběhli do cíle," vypráví hlavní děj vítězné pohádky Ondřej Svoboda, vítěz 7. ročníku Čertovských pohádek.

"Myslím si, že by v každém kraji měly probíhat tyto soutěže, kde se dává důraz na to, ať píšou, ať se věnují slohu. Patří to k životu, ne jen mobily a elektronika," zamýšlí se Liana Janáčková (NEZ.), starostka MOb Mariánské Hory a Hulváky. Přesně této myšlenky se drželi na ostravské základní škole Horymírova, v soutěži měla bezkonkurenčně nejvíc přihlášených pohádek. 

"Ve chvíli, kdy se jich sešlo 100, tak jsme si řekli, že není už jiná možnost, než pohádky vydat formou knihy, což se nám podařilo," pochvaluje si Marie Lukovská, ředitelka ZŠ Horymírova Ostrava.

Organizátoři stojí před těžkým úkolem. Díky obrovskému zájmu mladých spisovatelů budou muset v příštím ročníku Čertovských pohádek pravděpodobně zavést regionální kola.
Den prevence dekubitů / zdravotnická akce FNO

Dnes 12:00 - 14:16
Ostrava, Avion Shopping Park Ostrava

Karel Kostka Cubeca: Vyměřený čas / beseda

Dnes 16:00 - 14:16
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Kateřina Šedá: Bedřichovický poledník / komentovaná prohlídka

Dnes 16:30 - 14:16
Ostrava, Dům umění Ostrava

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

Štefan Škorvaga s.r.o.
Ostrava-město
od 17 000 Kč

Detail

Dětský domov Úsměv a Školní jídelna, Ostrava-Slezská Ostrava, Bukovanského 25, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 17 780 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků