Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mariánské Hory a Hulváky bojují s neukázněnými řidiči

Neukáznění řidiči v obytných zónách, kde je povolená rychlost 20 kilometrů za hodinu. Úřad obvodu Mariánské Hory a Hulváky nechal v ulici Korunní namontovat dva radary, které řidiče upozorní, když jedou rychleji.

"Řidiči tuto rychlost překračují poměrně často a mnohdy ani neví, jakou rychlostí mají v této zóně jet. Z těchto důvodů jsme se rozhodli, že necháme do ulice nainstalovat dva bezpečnostní radary," vysvětluje místostarosta obvodu Mar. Hory a Hulváky Patrik Hujdus (NEZ.).

"Určitě to je informace pro řidiče, že jedou rychle," říká jeden z oslovených kolemjdoucích. "Kvůli dětem určitě," dodává další. V Korunní ulici přibyly i zpomalovací polštáře a jsou tady i rychlostní retardéry. 

"Skutečně máme zájem na tom, aby se bezpečnost na Korunní zvýšila, protože je tady obytná zóna a bydlí tady řada rodin s dětmi. Je tady ale také Středisko volného času Korunka, které má denně kroužky, kam dochází spoustu dětí a byli bychom tedy rádi, kdyby ta bezpečnost byla větší," dodává místostarosta Hujdus.

Radnice nechala zpomalovací polštáře nainstalovat i v blízkosti ZŠ gen. Janka na ulici rotmistra Gucmana.

"Co se týká těch radarů, tak my jsme zvolili typ, který je přenosný. V případě, že by se tady neosvědčil nebo by přestal být potřebný, tak ho můžeme přemístit například na nedalekou Bárovou ulici, kde se jezdí taky poměrně rychle," uzavírá Hujdus.

Radar umí také vyhodnocovat počet překročení rychlosti. Podle výsledků chce vedení obvodu případně namontovat také čtečku státních poznávacích značek. Radnice chce lidem připomenout i pravidlo pravé ruky, které platí na mnoha křižovatkách v Mariánských Horách. Někteří řidiči ho nerespektují.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy