Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti z Mar. Hor potěšily seniory vánočními přáníčky

Žáci Základní školy Gen. Janka v Ostravě – Mariánských Horách vytvářeli vánoční a novoroční přání seniorům, kteří bydlí v domech s pečovatelskou službou na Šimáčkově a Novoveské ulici. Na materiál přispěla radnice a samotná výroba už záležela hlavně na dětech.

“Já myslím, že se to povedlo velice dobře, protože děti to opravdu baví. Zapojují se děti od první až do deváté třídy, k tomu se připojuje družina a chvilkami přispěje s výrobky i přípravná třída, kterou tady letos máme poprvé,” uvedla ředitelka ZŠ Gen. Janka v Ostravě - Mariánských Horách Šárka Fehérová.

Anketa, žáci ZŠ Gen. Janka: 1. “Bavilo mě to hodně. Tady mám třeba stromeček z not, dělali jsme tam i zlatou hvězdu, různě jsme vystřihovali. Bylo to super.” 2. “Mě to bavilo a byla jsem ráda, že to půjde k těm babičkám, které už nikoho nemají.” 3. “Jsem ráda, že jsem to mohla udělat pro ty babičky a dědečky, a doufám, že je to potěší.”

“Nám se na tom projektu líbí hlavně to, že spojujeme ty generace. Že ti mladí komunikují s těmi staršími a že mezi nimi vzniká vztah, na kterém se potom dále dá pracovat,” řekl místostarosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

20. prosince doručili zástupci vedení obvodu seniorům více jak dvě stovky přáníček.

Anketa, senioři: 1. “Je to krásné, co ony umí udělat. Jsou lepší a lepší.” 2. “Líbí se mi, že ta mládež je vedena k tomu, že si váží seniorů. Každý rok dostáváme to přáníčko.” 3. “Je to moc hezké a dojemné.”

Na projektu spolupracovalo vedení radnice a základní škola už pátým rokem.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy