Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice Mar. Hor ocenila bezpečnostní dobrovolníky

Mariánské Hory a Hulváky mají za sebou další ročník projektu Bezpečnostní dobrovolník. Lidé mohli v rámci něj denně potkávat v ulicích dobrovolníky, kteří pomáhali udržet pořádek a bezpečnost v obvodu. Za tuto jejich činnost je radnice ocenila.

V Mariánských Horách a Hulvákách pro letošek skončil projekt bezpečnostních dobrovolníků. Radnice v rámci něj navázala spolupráci se studenty Střední odborné školy ochrany osob a majetku, kteří se během roku zasloužili o větší bezpečnost v obvodu. Kolik se toho naučili, si dobrovolníci prověřili v zakončovacím testu.

“Bezpečnostní dobrovolník je projekt, v rámci kterého nám pomáhá veřejnost a občané dozorovat pořádek v ulicích našeho městského obvodu. My jsme na něj získali dotaci z Ministerstva vnitra a díky tomu můžeme do ulic vyslat dobrovolníky, kteří třeba hlídají, kde se nachází zničené komunikace, poničené dopravní značky a podobně,” sdělil starosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

Radnice Bezpečnostní dobrovolníky po zásluze ocenila certifikátem a dárkovými taškami.

“Převáděli jsme děti na přechodech, hlídali jsme bezpečnost v těch ulicích a bylo to dobré,” řekl bezpečnostní dobrovolník. “Musela jsem být ráno u přechodu, potom jsme šli hlídat ke školám a pak jsme měli normální obchůzky,” popsala druhá dobrovolnice.

“Přínos vidím jednak pro školu, jednak pro žáky, ale ty žáky bych dal na první místo, protože propojení teorie s praxí je to nejlepší, co vůbec může být,” pochválil učitel Střední odborné školy ochrany osob a majetku Ladislav Svoboda

Díky pozitivní odezvě bude radnice Mariánských Hor a Hulvák v projektu pokračovat i příští rok.

Nahlásit chybu
Generální ředitelství cel, Ostrava
Ostrava
od 21 800 do 29 520 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 42 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 32 820 Kč/měsíc

Detail