Radnice Mar. Hor ocenila bezpečnostní dobrovolníky

Mariánské Hory a Hulváky mají za sebou další ročník projektu Bezpečnostní dobrovolník. Lidé mohli v rámci něj denně potkávat v ulicích dobrovolníky, kteří pomáhali udržet pořádek a bezpečnost v obvodu. Za tuto jejich činnost je radnice ocenila.

V Mariánských Horách a Hulvákách pro letošek skončil projekt bezpečnostních dobrovolníků. Radnice v rámci něj navázala spolupráci se studenty Střední odborné školy ochrany osob a majetku, kteří se během roku zasloužili o větší bezpečnost v obvodu. Kolik se toho naučili, si dobrovolníci prověřili v zakončovacím testu.

“Bezpečnostní dobrovolník je projekt, v rámci kterého nám pomáhá veřejnost a občané dozorovat pořádek v ulicích našeho městského obvodu. My jsme na něj získali dotaci z Ministerstva vnitra a díky tomu můžeme do ulic vyslat dobrovolníky, kteří třeba hlídají, kde se nachází zničené komunikace, poničené dopravní značky a podobně,” sdělil starosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

Radnice Bezpečnostní dobrovolníky po zásluze ocenila certifikátem a dárkovými taškami.

“Převáděli jsme děti na přechodech, hlídali jsme bezpečnost v těch ulicích a bylo to dobré,” řekl bezpečnostní dobrovolník. “Musela jsem být ráno u přechodu, potom jsme šli hlídat ke školám a pak jsme měli normální obchůzky,” popsala druhá dobrovolnice.

“Přínos vidím jednak pro školu, jednak pro žáky, ale ty žáky bych dal na první místo, protože propojení teorie s praxí je to nejlepší, co vůbec může být,” pochválil učitel Střední odborné školy ochrany osob a majetku Ladislav Svoboda

Díky pozitivní odezvě bude radnice Mariánských Hor a Hulvák v projektu pokračovat i příští rok.
Nejen o Josefovi a Boženě / dramatické pásmo o B. Němcové

16.01. 17:00
Ostrava-Jih, Moravskoslezská vědecká knihovna, Ostrava

Osm žen / premiéra představení

16.01. 18:30
Ostrava-Jih, Divadlo A. Dvořáka, Ostrava

Kecičky a písničky / talkshow Richarda a Karin Krajčo

16.01. 19:00
Ostrava-Mariánské hory, DK Akord, Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků