Radnice Mar. Hor ocenila bezpečnostní dobrovolníky

Mariánské Hory a Hulváky mají za sebou další ročník projektu Bezpečnostní dobrovolník. Lidé mohli v rámci něj denně potkávat v ulicích dobrovolníky, kteří pomáhali udržet pořádek a bezpečnost v obvodu. Za tuto jejich činnost je radnice ocenila.

Reklama

V Mariánských Horách a Hulvákách pro letošek skončil projekt bezpečnostních dobrovolníků. Radnice v rámci něj navázala spolupráci se studenty Střední odborné školy ochrany osob a majetku, kteří se během roku zasloužili o větší bezpečnost v obvodu. Kolik se toho naučili, si dobrovolníci prověřili v zakončovacím testu.

“Bezpečnostní dobrovolník je projekt, v rámci kterého nám pomáhá veřejnost a občané dozorovat pořádek v ulicích našeho městského obvodu. My jsme na něj získali dotaci z Ministerstva vnitra a díky tomu můžeme do ulic vyslat dobrovolníky, kteří třeba hlídají, kde se nachází zničené komunikace, poničené dopravní značky a podobně,” sdělil starosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

Radnice Bezpečnostní dobrovolníky po zásluze ocenila certifikátem a dárkovými taškami.

“Převáděli jsme děti na přechodech, hlídali jsme bezpečnost v těch ulicích a bylo to dobré,” řekl bezpečnostní dobrovolník. “Musela jsem být ráno u přechodu, potom jsme šli hlídat ke školám a pak jsme měli normální obchůzky,” popsala druhá dobrovolnice.

“Přínos vidím jednak pro školu, jednak pro žáky, ale ty žáky bych dal na první místo, protože propojení teorie s praxí je to nejlepší, co vůbec může být,” pochválil učitel Střední odborné školy ochrany osob a majetku Ladislav Svoboda

Díky pozitivní odezvě bude radnice Mariánských Hor a Hulvák v projektu pokračovat i příští rok.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Galapágy, začarované ostrovy / beseda s Richardem Konkolskim

Dnes 17:00 - 15:40
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Najdi si mne / beseda s Janem Cimickým

Zítra 16:00 - 21.05. 15:40
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Beskyd Fryčovice, a.s.
Ostrava-město
od 16 280 Kč

Detail

HONG ZHAN s.r.o.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

SNABYTEK COMPANY s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu