Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozpočet Mar. Hor a Hulvák počítá s řadou investic

V prosinci schválilo zastupitelstvo Mariánských Hor a Hulvák rozpočet na rok 2018. Ten je zhruba ve výši 251 milionů korun.

“Z těch nejdůležitějších akcí, které máme v plánu, je udělat mariánskohorské náměstí, to by mělo stát zhruba 25 milionů korun. Pak máme v plánu udělat asi tři nebo čtyři cesty v celkové generálce. Ve školství máme vyčleněno asi 11 milionů korun,” řekla starostka MOb Mariánské Hory a Hulváky Liana Janáčková.

V letošním roce bude pokračovat i adaptační pobyt dětí ze základních škol, v rámci kterého prvňáčci pojednou v záři do Chorvatska k moři. A i letos se do rozpočtu podařilo začlenit participativní rozpočet.

“I letos budeme organizovat participativní rozpočet v rámci kterého občané vyberou projekty za 1 a půl milionů korun, které by rádi podpořili v našem obvodě. Lidé navrhli nějaké projekty, co by u nás chtěli zlepšit, a my v rozpočtu máme peníze na to, abychom ty vítězné projekty mohli zrealizovat,” sdělil místostarosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

Ostravský městský obvod dále počítá i s projekty v sociální oblasti.

“V roce 2018 bychom chtěli pokračovat v již nastartovaných akcích z minulých let, jako jsou služba Senior expres, kterou jsme navýšili ze tří jízd na čtyři jízdy měsíčně, pak jsou to počítačové kurzy pro seniory, na konci loňského roku vznikl i první klub pro seniory v Mar. Horách a já věřím, že se v tomto roce bude i nadále úspěšně rozvíjet,” uvedla místostarostka MOb Mariánské Hory a Hulváky Jana Pagáčová.

Vedení obvodu ani letos nezapomíná na oblíbené výlety seniorů, které pořádá dvakrát ročně vždy na jaře a na podzim.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy