Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hlasujte pro projekty v participativním rozpočtu

Občané Mariánských Hor a Hulvák mohou opět svým hlasem podpořit projekty, které vedení ostravského obvodu zařadilo do svého participativního rozpočtu. V letošním roce se sešlo dohromady 19 návrhů.

“Vedení radnice do participativního rozpočtu vyčlenilo 1 a půl milionů korun. My už máme fyzické hlasování, ale za námi je aktuálně i hlasování na internetu, protože to se hlasovalo celý únor, takže my už dneska víme, že první z projektů, který zvítězil je mezinárodní turnaj fotbalových školiček, a ten je v hodnotě 90 tisíc, a zbytek částky až do výše 1 a půl milionů korun se rozdělí právě v tomto fyzickém hlasování,” sdělil místostarosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

Hlasování probíhá od 1. do 8. března vždy v pracovní dny od 8 do 18 hodin v obřadní síni přímo na radnici. 

“Každý, kdo tady přijde, dostane od našich spolupracovníků hlasovací lístek a může označit to, co se mu líbí. Každý má k dispozici 5 hlasů a tyto hlasy rozdělí mezi projekty, které by chtěl podpořit. Každý projekt může dostat maximálně 1 hlas. Takže občan, který přijde hlasovat, může podpořit pět projektů. Současně má každý i negativní hlas. Kdyby třeba někdo měl pocit, že nějaký projekt není dobrý nebo se mu nelíbí, může ho označit i negativním hlasem,” dodal Hujdus

Projekty, které získají od lidí nejvíce hlasů mariánskohorská radnice zrealizuje, a to ještě v tomto roce.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy