Mariánské Hory a Hulváky mají dopravní hřiště

Velkou akci mají za sebou obyvatelé Mariánských Hor a Hulvák. Vedení radnice totiž slavnostně otevřelo nové dopravní hřiště, které vzniklo v areálu základní školy Generála Janka.

“Jsem moc ráda, že se nám podařilo dokončit toto dopravní hřiště. V minulosti tady byl skatepark, který byl ale využívaný spíš takovými tlupami, které se zde nechovali dobře. Takže jsme s projektantkou dali zadání, jakým způsobem by se to mělo celé ubírat. Investice, kterou jsme z našeho rozpočtu dávali do tohoto nové hřiště, je 4,8 milionů korun. Nebyla to levná záležitost, ale věříme, že se nám to vrátí. Dopravní výchova patří do škol,” řekla starostka MOb Mariánské Hory a Hulváky Liana Janáčková.

Vedle dopravní výuky žáků základních škol bude v odpoledních hodinách dopravní hřiště přístupné i široké veřejnosti. Děti si zajezdí na kole v bezpečném prostředí a k tomu se naučí i pravidla silničního provozu. Dopravní hřiště totiž disponuje řadou prvků, které simulují skutečný provoz na vozovce.

“Základem pro takové dětské dopravní hřiště je jedna kruhová křižovatka, jedna křižovatka řízená a potom místo, kde se děti učí jízdu na kole, případně jízdu zručnosti,” popsala architektka Iva Seitzová.

Anketa, návštěvníci dopravního hřiště:  1. “Je to tady dobré, ty křižovatky a značky.” 2. “Nám se tady líbí moc.”

Na hřišti je navíc připraveno také zařízení pro provoz letního kina. K dispozici bude obyvatelům obvodu, ale i dalším návštěvníkům už v letošním roce.
Tomík na cestách / beseda s Tomášem Vejmolou

Dnes 15:30 - 7:58
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Richard Lví srdce / přednáška Marka Zagory

Zítra 16:30 - 09.12. 7:58
Ostrava, Dům umění Ostrava

Experimentální atlas mužů / beseda se Sylvou Lauerovou

Zítra 17:00 - 09.12. 7:58
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 16 280 Kč do 22 620 Kč

Detail

Základní škola Klimkovice, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 17 070 Kč do 17 070 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků