Reklama

Mariánské Hory a Hulváky mají dopravní hřiště

Velkou akci mají za sebou obyvatelé Mariánských Hor a Hulvák. Vedení radnice totiž slavnostně otevřelo nové dopravní hřiště, které vzniklo v areálu základní školy Generála Janka.

Stáhnout video
Reklama

“Jsem moc ráda, že se nám podařilo dokončit toto dopravní hřiště. V minulosti tady byl skatepark, který byl ale využívaný spíš takovými tlupami, které se zde nechovali dobře. Takže jsme s projektantkou dali zadání, jakým způsobem by se to mělo celé ubírat. Investice, kterou jsme z našeho rozpočtu dávali do tohoto nové hřiště, je 4,8 milionů korun. Nebyla to levná záležitost, ale věříme, že se nám to vrátí. Dopravní výchova patří do škol,” řekla starostka MOb Mariánské Hory a Hulváky Liana Janáčková.

Vedle dopravní výuky žáků základních škol bude v odpoledních hodinách dopravní hřiště přístupné i široké veřejnosti. Děti si zajezdí na kole v bezpečném prostředí a k tomu se naučí i pravidla silničního provozu. Dopravní hřiště totiž disponuje řadou prvků, které simulují skutečný provoz na vozovce.

“Základem pro takové dětské dopravní hřiště je jedna kruhová křižovatka, jedna křižovatka řízená a potom místo, kde se děti učí jízdu na kole, případně jízdu zručnosti,” popsala architektka Iva Seitzová.

Anketa, návštěvníci dopravního hřiště:  1. “Je to tady dobré, ty křižovatky a značky.” 2. “Nám se tady líbí moc.”

Na hřišti je navíc připraveno také zařízení pro provoz letního kina. K dispozici bude obyvatelům obvodu, ale i dalším návštěvníkům už v letošním roce.

ReklamaF. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

PADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ostrava, Hlučínské jezero - Štěrkovna

Proč se čerti nemyjí / pohádka pro děti

Zítra 17:00 - 20.08. 22:10
Ostrava, DK Akord, Ostrava

PQT Prosperity Invest s.r.o.
Ostrava-město
od 13 500 Kč

Detail

FEE Transport s.r.o.
Ostrava-město
od 18 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu