Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mariánské Hory a Hulváky mají dopravní hřiště

Velkou akci mají za sebou obyvatelé Mariánských Hor a Hulvák. Vedení radnice totiž slavnostně otevřelo nové dopravní hřiště, které vzniklo v areálu základní školy Generála Janka.

“Jsem moc ráda, že se nám podařilo dokončit toto dopravní hřiště. V minulosti tady byl skatepark, který byl ale využívaný spíš takovými tlupami, které se zde nechovali dobře. Takže jsme s projektantkou dali zadání, jakým způsobem by se to mělo celé ubírat. Investice, kterou jsme z našeho rozpočtu dávali do tohoto nové hřiště, je 4,8 milionů korun. Nebyla to levná záležitost, ale věříme, že se nám to vrátí. Dopravní výchova patří do škol,” řekla starostka MOb Mariánské Hory a Hulváky Liana Janáčková.

Vedle dopravní výuky žáků základních škol bude v odpoledních hodinách dopravní hřiště přístupné i široké veřejnosti. Děti si zajezdí na kole v bezpečném prostředí a k tomu se naučí i pravidla silničního provozu. Dopravní hřiště totiž disponuje řadou prvků, které simulují skutečný provoz na vozovce.

“Základem pro takové dětské dopravní hřiště je jedna kruhová křižovatka, jedna křižovatka řízená a potom místo, kde se děti učí jízdu na kole, případně jízdu zručnosti,” popsala architektka Iva Seitzová.

Anketa, návštěvníci dopravního hřiště:  1. “Je to tady dobré, ty křižovatky a značky.” 2. “Nám se tady líbí moc.”

Na hřišti je navíc připraveno také zařízení pro provoz letního kina. K dispozici bude obyvatelům obvodu, ale i dalším návštěvníkům už v letošním roce.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy