Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sídliště Fifejdy I získalo ocenění v soutěži Architekt roku

Starostka městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Liana Janáčková spolu s architektkou Ivou Seitzovou společně převzaly hlavní cenu za projekt regenerace sídliště Fifejdy I v kategorii Architekt obci, která je zvláštní kategorií tradiční a prestižní soutěže Architekt roku.

“Po těch dlouhých letech práce, kdy se tomuto sídlišti spolu s vedením radnice věnujeme, je to pro nás obrovská radost a pocta i vzhledem k tomu, jak prestižní je ta soutěž. V porotě byla nejznámější jména soudobé architektury,” uvedla architektka Iva Seitzova

Celková koncepce proměny sídliště Fifejdy I byla vytvořena už v roce 2001 a byla zacílena

na zlepšení prostředí pro občany sídliště. Jeho regenerace probíhala 13 let. 

“Celá ta revitalizace spočívala v úpravě prostranství, které jsou mezi domy, tzn. v úpravě komunikace pro pěší, cyklistických stezek, dětských hřišť, nového veřejného osvětlení, podařilo se nám tu vsunout také umělecká díla, máme jich tu celkem sedm,” popsala Seitzová.

Anketa, obyvatelé sídliště Fifejdy I: 1. “Je to moc pěkné. Bydlíme tu teprve rok, ale je to nádherné.” 2. “Líbí se mi tu hodně. Pozitivní je, že to lidi vytáhlo ven. Sednou si spolu, povídají si, je tady nějaká společenská interakce.”

Projekt, který byl postupnými kroky na Fifejdách realizován, je svým komplexním zpracování

a rozsáhlostí podle realizátorů jedinečný nejen v Ostravě, ale také v celé České republice.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy