Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé podpořili projekty participativního rozpočtu

I letos měli možnost obyvatelé Mariánských Hor a Hulvák hlasovat pro projekty, které vedení ostravského obvodu zařadilo do participativního rozpočtu. Právě jejich hlas pomůže rozhodnout, co nového v obvodu vznikne.

“Naše radnice jako v každém roce v uplynulých dvou letech vyčlenila v rozpočtu 1 a půl milionů korun, aby veřejnost mohla navrhnout projekty, které by ráda zrealizovala v našem městském obvodu. Nám se sešlo přes 30 návrhů, hlasovat ale bylo možné pro 22 projektů, protože všechny návrhy, které lidé podají, třeba není možné realizovat. První část hlasování probíhala na internetu celý březen. Tam zvítězil Mezinárodní fotbalový turnaj na Slovanu,” sdělil starosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

Další projekty mohli lidé podpořit fyzicky přímo na radnici.

“Občan obvodu přijde do volební místnosti, podle OP ověříme, že je občanem našeho obvodu, poté dostane hlasovací lístek. V hlasovací místnosti jsou připravené i projekty, aby se mohl ještě podívat, pak dostane hlasovací lístek, na kterém označí pěti křížky své pozitivní hlasy pro jednotlivé projekty. Pak mají lidé k dispozici i hlas negativní, aby případně označili projekt, který je jim proti mysli,” uvedl referent kultury a volnočasových aktivit Zdeněk Pavlíček.

Projekty, které získaly od občanů nejvíce hlasů, mariánskohorská radnice ještě v tomto roce zrealizuje.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy