Obyvatelé Mariánských Hor dostávají hlásiče požáru

Obyvatelé Mariánských Hor a Hulvák dostávají hlásiče požáru. V těchto dnech je do bytů instaluje pověřený pracovník. Ten při této příležitosti také kontroluje, v jakém stavu mají nájemníci okna.

2000 kusů hlásičů požáru se během těchto dní instaluje do všech obecních bytů v Mariánských Horách a Hulvákách. Jedná se o společnou akci města a obvodu, kdy město koupilo hlásiče a obvod je nechal lidem připevnit do bytu.

“Naše myšlenka je taková, že zatímco všude jinde jen ten hlásič v bytě jeden, tak u nás bude taky jeden, ale v případě, že se jedná o byt 3+1 a větší, tak ty hlásiče požáru budeme dávat dva, aby bezpečnost nájemníků byla vyšší,” řekl starosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus

Připevnění hlásiče na strop je jednoduché a rychlé, montérovi nezabere více než pár minut.

“Dáváme to předsíně ke dveřím s kuchyní, kdyby náhodou došlo k nějakému zahoření, aby to to čidlo chytlo. Lepí se to lepidlem, protože vrtání nedoporučovali, ať někde nevrtneme elektriku, tak proto to lepíme,” popsal montér Martin Proček.

“Je to určitě dobře, protože nejen pro nás, ale hlavně pro starší občany jsou ty hlásiče dobré, protože to upozorní i toho, kdo je nahluchlý. Já jsem ráda,” sdělila nájemnice Jana Jochymová.

Souběžně s instalací hlásičů požáru montér kontroluje také stav oken. V případě, že zjistí závadu, informuje o tom vedení radnice, která pak zajistí další kroky.
Janáčkova filharmonie a Pierre-Laurent Aimard / koncert

Dnes
Ostrava-Jih, Dům kultury města Ostravy

GVUO pro nejmenší / tvůrčí dílny

Zítra
Ostrava-Jih, Dům umění Ostrava

Tvůrčí dílna pro seniory

22.01. 16:00
Ostrava-Jih, Dům umění Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků