Trampolíny i lanovka pro děti. Lidé v Mariánských Horách vymýšlejí projekty pro své okolí

V Mariánských Horách a Hulvákách mají nově trampolíny i lanovku pro děti. Obvod nové herní prvky zrealizoval na základě přání občanů, kteří projekty navrhly v rámci participativního rozpočtu.

Děti z Mariánských Hor a Hulvák se mohou vyřádit na nových herních prvcích. Ty v ostravském obvodu přibyly díky participativnímu rozpočtu.

“My jsme během letních měsíců realizovali projekty z participativního rozpočtu, tzn, projekty, které nám navrhly občané našeho obvodu a získaly v hlasování nejvíc hlasů. Udělali jsme tady na sídlišti Fifejdy v Dolině lanovku a otevřeli jsme nové trampolíny,” sdělil starosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

Jednou z obyvatel obvodu, kteří podpořili projekt s názvem „Městské trampolíny do Mariánských Hor“, byla i paní Monika Synková.

“Kdysi jsem toto zahlédla na jiném hřišti a líbilo se mi, jaký o to byl zájem. Tady je hodně dětí ve dvanáctileté, třináctileté hranici a mám pocit, že se tu nemají kde takhle vyžít, proto jsem to tady chtěla,” řekla obyvatelka Mariánských Hor a Hulvák Monika Synková.

Anketa, děti: 1. “Je to super. Skáče to dobře.” 2. “Mně se to tu líbí, dá se tu na tom parádně skákat, je to bezva.”

V době prázdnin obvod realizoval a stále realizuje i řadu jiných investičních akcí. Opravuje se například silnice a chodník na ulici Emila Filly a rekonstrukcí prochází také zahrada v mateřské škole Zelená.
Nejen o Josefovi a Boženě / dramatické pásmo o B. Němcové

16.01. 17:00
Ostrava-Jih, Moravskoslezská vědecká knihovna, Ostrava

Osm žen / premiéra představení

16.01. 18:30
Ostrava-Jih, Divadlo A. Dvořáka, Ostrava

Kecičky a písničky / talkshow Richarda a Karin Krajčo

16.01. 19:00
Ostrava-Mariánské hory, DK Akord, Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků