Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Trampolíny i lanovka pro děti. Lidé v Mariánských Horách vymýšlejí projekty pro své okolí

V Mariánských Horách a Hulvákách mají nově trampolíny i lanovku pro děti. Obvod nové herní prvky zrealizoval na základě přání občanů, kteří projekty navrhly v rámci participativního rozpočtu.

Děti z Mariánských Hor a Hulvák se mohou vyřádit na nových herních prvcích. Ty v ostravském obvodu přibyly díky participativnímu rozpočtu.

“My jsme během letních měsíců realizovali projekty z participativního rozpočtu, tzn, projekty, které nám navrhly občané našeho obvodu a získaly v hlasování nejvíc hlasů. Udělali jsme tady na sídlišti Fifejdy v Dolině lanovku a otevřeli jsme nové trampolíny,” sdělil starosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

Jednou z obyvatel obvodu, kteří podpořili projekt s názvem „Městské trampolíny do Mariánských Hor“, byla i paní Monika Synková.

“Kdysi jsem toto zahlédla na jiném hřišti a líbilo se mi, jaký o to byl zájem. Tady je hodně dětí ve dvanáctileté, třináctileté hranici a mám pocit, že se tu nemají kde takhle vyžít, proto jsem to tady chtěla,” řekla obyvatelka Mariánských Hor a Hulvák Monika Synková.

Anketa, děti: 1. “Je to super. Skáče to dobře.” 2. “Mně se to tu líbí, dá se tu na tom parádně skákat, je to bezva.”

V době prázdnin obvod realizoval a stále realizuje i řadu jiných investičních akcí. Opravuje se například silnice a chodník na ulici Emila Filly a rekonstrukcí prochází také zahrada v mateřské škole Zelená.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy