Sídliště Vršovců v Mar. Horách prochází poslední etapou regenerace, dočká se nové silnice, parkovišť i zeleně

Mariánské Hory a Hulváky od roku 2014 revitalizují sídliště Vršovců. Rekonstrukce sestávala z pěti etap. Každý rok byla provedena jedna ucelená etapa. Letos regenerace sídliště končí.

“Součástí každé etapy jsou nová parkovací státní, udělali jsme krytí na odpadkové koše, dělaly se chodníky, různá hřiště, doplňuje se zeleň a provádí se keřové úpravy. Letošní etapa je ta poslední a v rámci ní opravujeme od ulice Václavské až po Vršovců komunikaci i chodníky, budují se nová parkovací státní pro auta, doplňuje se mobiliář a trasování chodníků se provádí tak, aby vyhovovalo aktuálním potřebám obyvatel,” sdělil starosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

Obvod také během revitalizace řešil dlouhodobý problém s nepřizpůsobivými obyvateli sídliště.

“Součástí té regenerace byla také dohoda s jedním z vlastníků výškových domů, které na sídlišti stojí, protože jeden z těch domů měl velmi komplikované nájemníky, byl poměrně zchátralý a bydlela v něm velmi slabá sociální skupina, která nepřispívala k celkovému komfortu na sídlišti, ani k bezpečnosti. Po změně vlastníka toho domu se nám s novým majitelem podařilo vyjednat to, že komplikovaní nájemníci jsou postupně vystěhováváni a díky tomu má ta regenerace sídliště ještě jiný rozměr, protože ty komplikované osoby, které by to, co mi tady opravíme, mohly ničit, postupně odcházejí,” uzavřel Hujdus

Pátá etapa revitalizace sídliště Vršovců stála okolo desíti milionů korun, zhruba polovinu pokryla státní dotace.
Předání Ceny hejtmana Moravskoslezského kraje

Dnes 10:00 - 10:45
Ostrava, Dům umění Ostrava

Katedrála viditelná i neviditelná / prezentace knihy

Dnes 17:00 - 10:45
Ostrava, Dům umění Ostrava

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

Štefan Škorvaga s.r.o.
Ostrava-město
od 17 000 Kč

Detail

Dětský domov Úsměv a Školní jídelna, Ostrava-Slezská Ostrava, Bukovanského 25, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 17 780 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků