Mariánské Hory mění bytovou politiku. Chtějí více investovat do oprav

Vedení Mariánských Hor a Hulvák zásadně změnilo způsob stanovování výše nájemného v obecních bytech. Obvod chce v příštích obdobích investovat do oprav bytového fondu, při zachování dosavadní výše nájemného na potřebné opravy ale nezbýval dostatek financí. Musel proto přistoupit ke zvýšení nájemného, což se ale odrazí v kvalitnějším bydlení.

“O pět korun každoročně jsme nastavili zvednutí nájemného, takže lidé, kteří doteď platili 50 korun za metr čtvereční, tak od letošního července platí 55 korun a příští rok se jim to zvedne na 60. Poté už další zvyšování u současných nájemníku nebude. Ta zásadní změna je u nájemníků, kteří jsou noví. Pokud nás dnes někdo požádá o přidělení nájemního bytu, má možnost si vybrat ze dvou sazeb nájemného. Ta nižší je 60 korun za metr čtvereční, to jsou byty, které jsou čisté, uklizení, ale nejsou v nich udělané žádné zásadní opravy. Potom je tam sazba o 30 korun vyšší, a to jsou byty, které jsou po totální rekonstrukci,” sdělil starosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

Mariánskohorská radnice zároveň zvažuje také možnost úvěru a jeho zainvestování do generálních oprav nájemních bytů, které to už nutně potřebují.

“Ten úvěr nebude představovat žádné zatížení našeho obvodu, protože kdybychom peníze, které máme k dispozici, investovali do oprav průběžně, tak to, co potřebujeme opravit, bychom dělali 20 let. Obvod na to v průběhu těch 20 let mít bude. Ale pakliže si vezmeme úvěr, zaplatíme ty opravy dříve, dejme tomu do čtyř let bude hotovo, a potom z těch peněz, které bychom investovali do oprav, vlastně úplně v pohodě budeme splácet ten úvěr,” uvedl Hujdus

Další zásadní novinkou je skutečnost, že veškeré volné byty se všemi potřebnými informacemi zveřejní na svých webových stránkách.
František Emmert: Moderní české dějiny / beseda

Dnes 16:00 - 12:03
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Perfect days / romantická komedie

Dnes 19:00 - 12:03
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Francis Veber: Chlap na zabití / francouzská komedie

Dnes 19:00 - 12:03
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

Štefan Škorvaga s.r.o.
Ostrava-město
od 17 000 Kč

Detail

Dětský domov Úsměv a Školní jídelna, Ostrava-Slezská Ostrava, Bukovanského 25, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 17 780 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků