Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mariánské Hory mění bytovou politiku. Chtějí více investovat do oprav

Vedení Mariánských Hor a Hulvák zásadně změnilo způsob stanovování výše nájemného v obecních bytech. Obvod chce v příštích obdobích investovat do oprav bytového fondu, při zachování dosavadní výše nájemného na potřebné opravy ale nezbýval dostatek financí. Musel proto přistoupit ke zvýšení nájemného, což se ale odrazí v kvalitnějším bydlení.

“O pět korun každoročně jsme nastavili zvednutí nájemného, takže lidé, kteří doteď platili 50 korun za metr čtvereční, tak od letošního července platí 55 korun a příští rok se jim to zvedne na 60. Poté už další zvyšování u současných nájemníku nebude. Ta zásadní změna je u nájemníků, kteří jsou noví. Pokud nás dnes někdo požádá o přidělení nájemního bytu, má možnost si vybrat ze dvou sazeb nájemného. Ta nižší je 60 korun za metr čtvereční, to jsou byty, které jsou čisté, uklizení, ale nejsou v nich udělané žádné zásadní opravy. Potom je tam sazba o 30 korun vyšší, a to jsou byty, které jsou po totální rekonstrukci,” sdělil starosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

Mariánskohorská radnice zároveň zvažuje také možnost úvěru a jeho zainvestování do generálních oprav nájemních bytů, které to už nutně potřebují.

“Ten úvěr nebude představovat žádné zatížení našeho obvodu, protože kdybychom peníze, které máme k dispozici, investovali do oprav průběžně, tak to, co potřebujeme opravit, bychom dělali 20 let. Obvod na to v průběhu těch 20 let mít bude. Ale pakliže si vezmeme úvěr, zaplatíme ty opravy dříve, dejme tomu do čtyř let bude hotovo, a potom z těch peněz, které bychom investovali do oprav, vlastně úplně v pohodě budeme splácet ten úvěr,” uvedl Hujdus

Další zásadní novinkou je skutečnost, že veškeré volné byty se všemi potřebnými informacemi zveřejní na svých webových stránkách.
RKS Hydraulika s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 28 000 do 31 000 Kč/měsíc

Detail

Viplimuzina s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků