Prostor před farou v Mar. Horách prošel regenerací. Zdobí jej i unikátní plastika Srdce kříže

Dva roky trvaly práce, jejichž cílem bylo zvelebit prostor před farou v Mariánských Horách. Dnes tam stojí unikátní plastika a místo je upravené tak, aby sloužilo k odpočinku i rozjímání.

Prostor parčíku, který leží vedle nejkrásnější dominanty Mariánských Hor a Hulvák a zároveň kulturní památky Kostela Panny Marie Královny, prošel regenerací. Slavnostně jej odhalili zástupci obvodu i města.

“Je to takové dovršení dvouleté práce asi čtyř institucí. Začali jsme my, městský obvod, který udělal chodníky, lavičky, vánoční strom, celé to tu srovnal a zvelebil ten prostor. Potom z participativního rozpočtu jsme měli možnost vytvořit dílo Srdce kříže, do čehož se zapojila Fakulta umění, která udělala spoustu návrhů. Odborná porota pak vybrala tento stávající,” uvedla místostarostka MOb Mariánské Hory a Hulváky Jana Pagáčová.

Další část projektu pokrylo právě město, a to v rámci dotačního programu Fajnovy prostor.

“Jsme rádi, že vzniklo dílo ze soutěže, protože každé umělecké dílo, což máme i jako podmínku toho dotačního programu, musí hodnotit speciální komise, takže jsme rádi, že se vybralo dílo, které tady dnes vidíme,” sdělila náměstkyně primátora Ostravy Kateřina Šebestová.

Na regeneraci prostoru se podílela také místní farnost, jejíž dobrovolníci se zasloužili o výsadbu zeleně a další práce.
Tomík na cestách / beseda s Tomášem Vejmolou

Zítra 15:30 - 08.12. 18:03
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Richard Lví srdce / přednáška Marka Zagory

10.12. 16:30 - 08.12. 18:03
Ostrava, Dům umění Ostrava

Experimentální atlas mužů / beseda se Sylvou Lauerovou

10.12. 17:00 - 08.12. 18:03
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 16 280 Kč do 22 620 Kč

Detail

Základní škola Klimkovice, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 17 070 Kč do 17 070 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků