Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prostor před farou v Mar. Horách prošel regenerací. Zdobí jej i unikátní plastika Srdce kříže

Dva roky trvaly práce, jejichž cílem bylo zvelebit prostor před farou v Mariánských Horách. Dnes tam stojí unikátní plastika a místo je upravené tak, aby sloužilo k odpočinku i rozjímání.

Prostor parčíku, který leží vedle nejkrásnější dominanty Mariánských Hor a Hulvák a zároveň kulturní památky Kostela Panny Marie Královny, prošel regenerací. Slavnostně jej odhalili zástupci obvodu i města.

“Je to takové dovršení dvouleté práce asi čtyř institucí. Začali jsme my, městský obvod, který udělal chodníky, lavičky, vánoční strom, celé to tu srovnal a zvelebil ten prostor. Potom z participativního rozpočtu jsme měli možnost vytvořit dílo Srdce kříže, do čehož se zapojila Fakulta umění, která udělala spoustu návrhů. Odborná porota pak vybrala tento stávající,” uvedla místostarostka MOb Mariánské Hory a Hulváky Jana Pagáčová.

Další část projektu pokrylo právě město, a to v rámci dotačního programu Fajnovy prostor.

“Jsme rádi, že vzniklo dílo ze soutěže, protože každé umělecké dílo, což máme i jako podmínku toho dotačního programu, musí hodnotit speciální komise, takže jsme rádi, že se vybralo dílo, které tady dnes vidíme,” sdělila náměstkyně primátora Ostravy Kateřina Šebestová.

Na regeneraci prostoru se podílela také místní farnost, jejíž dobrovolníci se zasloužili o výsadbu zeleně a další práce.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků