Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé Mar. Hor se dočkali prvních vánočních trhů. Podívejte se, jak to na nich vypadá

Obyvatelé Mariánských Hor a Hulvák se letos historicky poprvé dočkali vlastních vánočních trhů. Obvod je uspořádal na nově zrekonstruovaném Mariánském náměstí. Nechybí na nich stylové stánky s vánočním zbožím ani bohatý doprovodný program.

Na zrekonstruovaném Mariánském náměstí zavládla vánoční atmosféra. Už od prvního prosincového týdne se tam během celého adventu konají vůbec první vánoční trhy Mariánských Hor a Hulvák. Občané obvodu zde také poprvé rozsvítili svůj vánoční strom.

“Nám se podařilo zrekonstruovat mariánské náměstí a chceme ho proto takto využívat, letos je to poprvé a dále pak každý rok. Součástí trhů je doprovodný program a odhalení nového dřevěné betlému. Ten si lidé vybrali v rámci participativního rozpočtu. Letos odhalíme první figury a každý rok jej pak budeme doplňovat,” sdělil starosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

Po dobu vánočních trhů si mohou lidé nakoupit tradiční vánoční zboží, které trhovci nabízejí ve třinácti vyzdobených dřevěných stáncích. 

“My jsme krámek Tvůrčí dílna, prodáváme šité výrobky, máme tu rolničky a baňky, které ručně malujeme,” řekla trhovkyně Kamila Rybková.

Vrchol prvních vánočních trhů přijde v neděli 22. prosince, kdy zahrají dva swingové orchestry a dostane se i na požehnání faráře místní farnosti.
Barrák music hrad: BÁRA POLÁKOVÁ

Dnes
Ostrava-Poruba, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Letní kino Amfi: OVEČKA SHAUN VE FILMU: FARMAGEDDON

Dnes
Ostrava-Slezská Ostrava, Letní kino Amfi

Barrák music hrad: ZBIGNIEW CZENDLIK / talk show

15.07. 19:00
Ostrava-Poruba, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Bohemia Marten Plus s.r.o., Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

DOBOSH - STAV družstvo, Ostrava
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Nextbike Czech Republic s.r.o. - Ostrava, centrum
Ostrava
od 22 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků