Obyvatelé Mar. Hor se dočkali prvních vánočních trhů. Podívejte se, jak to na nich vypadá

Obyvatelé Mariánských Hor a Hulvák se letos historicky poprvé dočkali vlastních vánočních trhů. Obvod je uspořádal na nově zrekonstruovaném Mariánském náměstí. Nechybí na nich stylové stánky s vánočním zbožím ani bohatý doprovodný program.

Na zrekonstruovaném Mariánském náměstí zavládla vánoční atmosféra. Už od prvního prosincového týdne se tam během celého adventu konají vůbec první vánoční trhy Mariánských Hor a Hulvák. Občané obvodu zde také poprvé rozsvítili svůj vánoční strom.

“Nám se podařilo zrekonstruovat mariánské náměstí a chceme ho proto takto využívat, letos je to poprvé a dále pak každý rok. Součástí trhů je doprovodný program a odhalení nového dřevěné betlému. Ten si lidé vybrali v rámci participativního rozpočtu. Letos odhalíme první figury a každý rok jej pak budeme doplňovat,” sdělil starosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

Po dobu vánočních trhů si mohou lidé nakoupit tradiční vánoční zboží, které trhovci nabízejí ve třinácti vyzdobených dřevěných stáncích. 

“My jsme krámek Tvůrčí dílna, prodáváme šité výrobky, máme tu rolničky a baňky, které ručně malujeme,” řekla trhovkyně Kamila Rybková.

Vrchol prvních vánočních trhů přijde v neděli 22. prosince, kdy zahrají dva swingové orchestry a dostane se i na požehnání faráře místní farnosti.
Pohádky o mašinkách / premiéra

24.01. 17:00
Ostrava-Mariánské hory, Divadlo loutek Ostrava

Trhy, co se hledají - nekomerční farmářské trhy

Dnes
Ostrava-Jih, Pavilon A, Černá louka, Ostrava

Sobotní dílny GVUO pro rodiny s dětmi

Dnes
Ostrava-Mariánské hory, Dům umění Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků