Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Komfortní vůz i řidič “vrba”, to je služba Senior expres v Mariánských Horách

K lékaři, na úřad a dokonce i na hřbitov se mohou senioři z Mariánských Hor a Hulvák pohodlně přepravit díky službě senior expres. Od ledna je navíc vozí zcela nový vůz.

“My jsme na konci roku ve vedení našeho městského obvodu rozhodli, že pro službu Senior epxpres zakoupíme nový automobil. Ten původní už malinko dosluhoval a chtěli jsme vyjít vstříc pasažérům, aby měli větší komfort, více místa a aby bylo to auto větší, takže jsme koupili Citroën Berlingo,” sdělil starosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

Na službě samotné se nic nemění, funguje stejným způsobem, jako v předchozích letech. A nutno dodat, že je nakonec víc než pouhým svezením.

“Všichni, které vozím, jsou úplně pohodoví lidi. Cítím se někdy jako vrba pro ně, protože jsou třeba sami doma, nemají si s kým popovídat a potřebují se někomu svěřit. Tak mám pro ně jedno ucho vždy otevřené a poslouchám ty jejich osudy, které jsou opravdu někdy hodně hodně složité,” řekl řidič Jindřich Matýsek.

Senior expres zavedly Mariánské Hory a Hulváky v roce 2015 jako první obvod v Ostravě. Těší se velké oblibě a za dobu svého provozu si získala pravidelné a spokojené klienty.

“Já jsem úplně nadšená. Jsem ráda, že to existuje. Byl to opravdu dobrý nápad. A auto je super, dobře se v něm sedí, dobře se mi do něj nastupuje, paráda,” pochválila uživatelka služby Hana Fialová.

“Věřím, že to bude lepší komfort pro naše občany, že si tam pohodlně nastoupí, vystoupí, mohou složit berle a samozřejmě myslíme i na naše hendikepované občany, vozíčkáře. V případě, že má vozíčkář doprovod a má mechanický vozík, tak ten se dá do auta složit,” uvedla místostarostka MOb Mariánské Hory a Hulváky Jana Pagáčová.

Všechny potřebné informace o službě Senior expres zájemci naleznou na webu Mariánských Hor.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy