Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Co se změní v Mariánských Horách? Lidé mají možnost rozhodnout v participativním rozpočtu

Občané Mariánských Hor a Hulvák mohou už počtvrté svým hlasem podpořit nápady, které vedení ostravského obvodu zařadilo do svého participativního rozpočtu. V letošním roce se sešlo 21 návrhů.

Občané Mariánských Hor a Hulvák mohou už počtvrté svým hlasem podpořit nápady, které vedení ostravského obvodu zařadilo do svého participativního rozpočtu. V letošním roce se sešlo 21 návrhů.

“Jedná se například o nějaké stavební úpravy, o rekonstrukce chodníků, ale máme tu i jeden nápad, že by se v našem obvodu mohl uspořádat festival folkových kapel, dále se jedná o úpravy ploch kolem mateřských škol a dokonce jeden projekt je velmi zajímavý, že by se do parku U Rakety mohla vrátit raketa. Kdysi tam raketa byla, já a spousta mých vrstevníků jsme si tam chodili hrát, když jsme byli děti, pak ale ta raketa časem zmizela,” sdělil místostarosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

Cělý únor měli lidé možnost hlasovat prostřednictvím internetu a podpořit tak menší projekty do 150 tisíc korun. V týdnu od 2. do 6. března pak poběží hlasování fyzické. 

“To fyzické hlasování je velmi jednoduché. Bude se konat v obřadní síni radnice. Člověk přijde, předloží doklad totožnosti, aby bylo zřejmě, že se jedná o osobu, která má trvalé bydliště u nás v obvodě a je starší 16 let. Následně v hlasovacím archu zvolí návrhy, které by chtěl podpořit. Každý má pět hlasů, takže může podpořit až pět nápadů. Dále má jeden hlas záporný, který může udělit návrhu, který se mu z nějakého důvodu nelíbí,” popsal Hujdus.

Stejně jako v minulých letech i letos vyčlení mariánskohorská radnice z rozpočtu na nápady svých obyvatel 1, 5 milionů korun. Všech 21 návrhů lidé najdou jak na webových stránkách obvodu, tak i ve zpravodaji. Projekty, které získají nejvíce hlasů se ještě letos dočkají realizace.
Letní kino Amfi: CO JSME KOMU UDĚLALI?

Dnes
Ostrava-Mariánské hory, Letní kino Amfi

Barrák music hrad: BÁRA POLÁKOVÁ

Zítra
Ostrava-Poruba, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Letní kino Amfi: OVEČKA SHAUN VE FILMU: FARMAGEDDON

Zítra
Ostrava-Slezská Ostrava, Letní kino Amfi

ELTOM, s.r.o.,
Ostrava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

ELTODO EG, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

ERUPTIVA s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků