Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mar. Hory a Hulváky chtějí zregenerovat vnitrobloky. S návrhy pomáhali studenti z VŠB-TUO

Ostravský obvod Mariánské Hory a Hulváky chce zregenerovat nevzhledné vnitrobloky. S návrhy, co všechno by se dalo v určených lokalitách vylepšit, pomáhali v rámci workshopu studenti Fakulty stavební VŠB-TUO.

V Mariánských Horách a Hulvákách je na několik desítek vnitrobloků a ne všechny vypadají pěkně. Aby se tento stav změnil a vnitrobloky byly nejen hezčí, ale také užitečnější pro lidi, kteří v nich bydlí, rozhodlo vedení radnice o jejich systematické regeneraci.

“Proto jsme se spojili s VŠB se Stavební fakultou, Katedrou městského inženýrství, a domluvili jsme se, že v rámci dnešního dne uskuteční workshop. My jsme vytipovali tří místa, na která se studenti zaměří a navrhnou, jak by ty vnitrobloky mohly vypadat v budoucnu,” sdělil místostarosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

Nad regenerací vnitrobloků se zamýšlely tři skupinky studentů. Jedna se zaměřila na zeleň, druhá na inženýrské sítě a třetí na urbanizmus.

“Studenti se musí naučit aplikovat, co se dozvěděli v teoretických hodinách do vlastního prostoru. Město je nezbytnou součástí jejich výuky. Musí se naučit vnímat, co zde je, co zde není, a podívat se na to ryze prakticky. Uvědomit si, že zde žijí lidé, že to není jen papír, na který něco nakreslí, ale že je to prostor, se kterým musí pracovat, a kde ti lidé budou další desetiletí žít,” popsala vedoucí Katedry městského inženýrství FAST VŠB-TUO Barbara Vojvodíková.

Poté, co si studenti prohlédli prostor, následovala část, v níž se pokusili své poznatky aplikovat do konkrétních návrhů.

Anketa, studenti: 1. “Chtělo by to rozšířit parkoviště nebo upravit ta místa, aby tam mohlo parkovat více aut.” 2. “Přemýšlíme nad workoutovým hřištěm pro starší děti a také nad nějakým pláckem pro seniory.”

Pokud to půjde, první tři vnitrobloky podle návrhu studentů zregeneruje obvod ještě v tomto roce. Současně plánuje další workshopy i pro ostatní vnitrobloky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků