Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě V Mar. Horách čekají na dodávku roušek, lidé je šijí i sami

Ostravský obvod Mariánské Hory a Hulváky reaguje na nedostatek roušek. Radnice tyto pomůcky poptává u dodavatelů a v současné době očekává dodávku několika set roušek. Obyvatelé obvodu ale na nic nečekají a roušky si šijí i sami.

V situaci, kdy se roušky staly nedostatkovým zbožím a prakticky není možné je sehnat, oslovilo vedení ostravského obvodu Mariánské Hory a Hulváky místní švadlenky a hlavně dodavatele, kteří jsou schopni roušky dodat.

“Těch dodavatelů je několik, nechtěli jsme se spoléhat jen na jednoho. Máme objednáno několik set roušek pro mariánskohorské obyvatele a také pro zaměstnance úřadu, či pro pracovníky, kteří jsou tzv. v první linii a scházejí se s větším počtem lidí, aby se chránili a chránili okolí. Takže máme objednáno několik set roušek a čekáme, že každým dnem budeme mít k dispozici až 1200 roušek, které budeme distribuovat.” uvedl místostarosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

V první řadě dostanou roušky senioři, následně podle věku další lidé. Obyvatelé obvodu ale vzali útokem místní galanterie a roušky začali šít i sami. Jednou z galanterií, do které mohou lidé chodit pro materiál na šití roušek je i na ulici Korunní.

“Zatím vše máme. Horší je to s gumičkami. Ty jdou ale nahradit šňůrami z maka,. Je to pružné a funguje to,” uvedla prodavačka v galanterii Iveta Moldřiková.

Anketa, obyvatelé Mariánských Hor: 1: “Vždycky jsem šila a chci pomoct. Učím na zdravotnické škole, takže když bude potřeba, budu šít tam. Příští týden máme poradu, tak bych našila.” 2. “Šiji s naší mladou. Pro celou rodinu.”

Materiál potřebný k šití roušek má i radnice. Dobrovolníci, kteří chtějí pomoci a roušky šít, se tak na ni mohou obrátit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků