Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mariánské Hory zajistí nákup potřebným obyvatelům, nákup dovezou až do bytu

V Ostravě Mariánských Horách a Hulvákách zavedli službu rozvozu nákupu a hotových jídel potřebným. Lidé, kteří se sami nedostanou do obchodu, a nebo si nemohou sami uvařit, zajistí to nejnutnější pracovníci radnice.

Radnice Mariánských Hor a Hulvák se rozhodla v současné složité situaci pomoci lidem, kteří mají problém s nákupem potravin, drogistického zboží nebo léky. Zavedla službu, která nyní potřebným lidem tyto nezbytnosti zajistí.

“Zřídili jsme speciální telefonní číslo 599 459 222, na které je možné v pracovních dnech od 8 do 14 hodin telefonovat. Služba je určena především pro seniory nad 65 let, ale i pro lidi v karanténě nebo lidi se sníženou imunitou,” sdělil místostarosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

Služba funguje bezplatně a nákup lidé dostanou až ke dveřím svého bydliště. 

“V počátku jsme se domluvili, že hodnota nákupu bude 500 korun a uvidíme, jak to bude fungovat. Nechtěli bychom dělat nákupy na 14 dopředu. Ten člověk si buď založí u nás kredit, v rámci kterého mu budeme nakupovat, nebo lidem, kteří nemají hotovost a nemohou si ani vybrat z bankomatu, umožníme nákup tzv. bez peněz s tím, že do určitého data bude muset ten nákup zaplatit,” popsal Hujdus.

Vedle nákupu si mohou lidé spadající do cílové skupiny na stejném čísle objednat i hotová jídla. Protože se jedná o trvanlivé potraviny a služba nemá fungovat jako každodenní vývařovna, radnice doporučuje, aby si obyvatelé objednali jídlo tak, aby jim vydrželo několik dní. 
SHF Hudební výlety: Stadlerovo klarinetové kvarteto

Dnes
Ostrava, Husův sbor, Stará Bělá

ZRUŠENO!!! Šikmý kostel / beseda s Karin Lednickou

31.03. 17:00
Ostrava-Centrum, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

RESIDOMO Služby, s.r.o., Ostrava,
Ostrava
od 21 360 Kč/měsíc

Detail

Střední škola prof. Zdeňka Matějčka, příspěvková organizace
Ostrava
od 18 890 Kč/měsíc

Detail

Erdal Tozbey, Ostrava
Ostrava
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků