Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mariánskohorská radnice pomáhá podnikatelům, ulevila jim od nájemného i od záloh na služby

Ostravský obvod Mariánské Hory a Hulváky pomáhá v době koronavirové krize místním podnikatelům. Po dobu tří měsíců jim poskytl úlevu na nájemném, pokud svou živnost provozují v obecních prostorách.

Vedení Mariánských Hor a Hulvák se rozhodlo podpořit místní podnikatele a živnostníky, kteří svou činnost provádí z provozoven umístěných v nebytových prostorách obvodu. Po dobu tří měsíců jim poskytlo úlevu na nájemném.

“My jsme ty podnikatele rozdělili do tří skupin. Jedna skupina jsou ti, kteří měli úplně zavřeno a podnikat nemohli, a proto dostávají 100% slevu. 75% dostávají podnikatelé, kteří sice měli zavřeno, ale fungovali alespoň prostřednictvím otevřeného okna. 50% slevu jsem nabídli všem ostatním, protože i když mohli podnikat, měli to prostě složitější,” sdělil starosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

Pomoc zamířila k více než čtyřicítce podnikatelů v Mariánských Horách.

“Je to velice dobré, že nám radnice v této těžké chvíli pomohla. Že nám odpustila velkou část nájmu, nám velice pomohlo. Za všechny, kteří tady v obvodu podnikáme, radnici děkuji. Díky,” řekl majitel restaurace Daniel Dědoch.

“No pomohlo nám to. Každá korunka je dobrá. Pomůže všechno. My jedeme pořád, nemuseli jsme zavřít, a i naši věrní zákazníci nám pomůžou, protože jsou nám věrní a chodí pořád,” řekla majitelka prodejny potravin Pavla Legerská.

Současně radnice podnikatelům odložila platby tří měsíčních záloh na služby až do celoročního vyúčtování v roce 2021.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy