Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Konec byznysu s chudobou v Mariánských Horách, vedení obvodu vyhlásilo bezdoplatkovou zónu

Mariánské Hory a Hulváky vyhlásily bezdoplatkovou zónu. Od 7. května tak platí na celém území tohoto ostravského městského obvodu. Výjimku mají některá vybraná místa.

Vedení městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky došla trpělivost s nepřizpůsobivými spoluobyvateli. Protože v některých lokalitách dlouhodobě panují problémy, usilovalo o vyhlášení bezdoplatkové zóny.

“My jsme už v předchozím volebním období žádali o vyhlášení tzv. bezdoplatkové zóny, ale pověřený úřad shledal, že to není potřeba, takže bezdoplatková zóna vyhlášena nebyla. My jsme se v novém vedení pokusili o tu záležitost znova, takže jsme znovu požádali jako rada městského obvodu kompetentní úřad o vyhlášení bezdoplatkové zóny, a po několika měsících zkoumání skutečného stavu se to podařilo. Znamená to, že od 7. května v našem městském obvodě platí na celém území bezdoplatková zóna, tzn. že lidé, kteří tady bydlí a čerpají sociální dávky, tzv. doplatek na bydlení, na něj nemají nárok, pakliže se přistěhují do našeho obvodu jako noví, tak by ten doplatek od ÚP neměli dostat,” sdělil starosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

Přestože bezdoplatková zóna platí na celém území městského obvodu, jeho vedení z ní vybralo konkrétní místa, kde je možné doplatek čerpat.

“Ta místa jsou domy s pečovatelskou službou, které spravuje náš městský obvod, sociální byty, kterých je několik, a kde ovlivníme typ nájemníka, kterému byt dáme k dispozici, a současně dům pro seniory Iris, kde nájemníci budou moci doplatek čerpat, pokud to bude potřeba. Ale všude jinde by doplatek nemělo být možné čerpat,” Hujdus.

Vedení obvodu si od vyhlášení bezdoplatkové zóny slibuje, že se na jeho území omezí obchod s chudobou, a nebo to alespoň minimálně zkomplikuje podnikatelům tento druh byznysu.
Veletoč / autorská komedie Ivy Janžurové

03.11. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Transsibiřská magistrála / cestovatelský stand-up

10.11. 18:00
Ostrava-Centrum, DK Akord, Ostrava

Besídka / tradiční představení divadla Sklep

11.11. 20:00
Ostrava-Poruba, DK Akord, Ostrava

Sad-Fasad Sistem s.r.o..
Ostrava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Družstvo Venturer - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

ADIC Bohemia s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků