Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé v Ostravě-Mariánských Horách dostávají zdarma dezinfekci

Obyvatelé Ostravy-Mariánských Hor mají o starost méně. V dnešní koronavirové době si nemusí kupovat dezinfekci. Rodina od radnice dostane litr zdarma. Člověk, co žije sám, pak polovinu.

Radnice Ostravy-Mariánských hor a Hulvák dělá lidem radost. Zásobila se dezinfekcí a teď ji zcela zdarma rozdává obyvatelům. Je ji tolik, že se dostane na každého.

Patrik Hujdus, starosta MOb Mariánské Hory a Hulváky: “My jsme se připravili tak, že jsme nakoupili 3 tisíce litrů dezinfekce a tu vlastně máme v plánu všechnu rozdat. Nabízíme ji vlastně obyvatelům obvodu, kteří u nás mají trvalé bydliště s tím, že když je rodina jednočlenná, když člověk bydlí sám, tak od nás dostane maximálně půl litru. V případě, že ta rodina má více členů, tak je to potom dohromady pro celou rodinu litr dezinfekce.

Pokud tedy máte o dezinfekci zájem, stačí se přihlásit a v momentě, kdy vás bude více, tak radnice určí den a časový úsek, ve kterém si ji budete moci vyzvednout. Důležité je vzít si sebou vlastní pet lahev a občanku.

Patrik Hujdus, starosta MOb Mariánské Hory a Hulváky: “Zájem o to je, dneska máme druhé kolo. V tom prvním kole jsme obsloužili necelou stovku obyvatel a dnešek zhruba podobný počet jsme také pozvali. “
Jiří Kunovjánek, zaměstnanec radnice: “Lidi tam mají napsáno, co to obsahuje a aby to raději nepili. Máme radost, že se lidé zajímají.”
Anketa: obyvatele obvodu: “No to víte, že jsem ráda. Roušku jsem dostala a teď dezinfekci.”
“Začala jsem to řešit později a už jsme pomalu nic nesehnali v obchodech, takže jsem ráda. A navíc s malou, jak tak jezdíme tramvají všude, tak ať si tu ruce můžeme očistit.”
“Jsem ráda, protože jak to začalo, jsem neměla vůbec nic a teď jsem šla, nebylo, nebylo, tak kdyby něco zas bylo, tak ať mám. Děkuji za to mockrát obci.”

Dezinfekci nedostali jen obyvatelé obvodu,ale v nouzovém stavu také zdravotníci, podnikatelé a mateřské a základní školy. Dezinfekce se bude rozdávat, dokud nedojdou zásoby. Radnice ji má uloženou v garáži, takže ve chvíli, kdy se napočítá určitý počet zájemců, otevře vrata a čepuje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy