Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Mariánských Horách řeší popraskané a zvlněné chodníky. Ničí je kořeny stromů

V Ostravě-Mariánských Horách se chtějí pustit do rekonstrukcí ulic a chodníků. A to zejména těch, které jsou ve špatném stavu kvůli starým a velkým stromům. Narušuje je jejich kořenový systém.

Ulice Jahnova, Mládí a Karla Tomana v Ostravě-Mariánských Horách jsou ve velmi špatném stavu. Chodníky a vozovky ničí kořeny vzrostlých stromů a lidé si stěžují, že se po nich nedá chodit.

Anketa: jeden z obyvatelů Ostravy-Mariánských Hor: “To zvedá ty chodníky a tak. Ty větve jdou daleko a mi to rozbouralo i plot tady. Tu byla taky lípa tady. 3 roky jsem na úřad chodil, aby to vyřezali. Takže prostě, aby to bylo menší ty stromky, Vždyť těch stromů má každý v zahradě dost.”
Daniel Michalík, správce zeleně: “Tady zrovna řešíme ten problém, kdy do špatného místa byl zasazen špatný strom. Ale je to otázka i toho, že ty stromy tady byly zasazeny někdy ve 40.letech, kdy ještě nebylo dostatek vhodných kultivarů.

Radnice si proto nechala vypracovat studie, jak by tyto ulice mohly v budoucnu vypadat.

Patrik Hujdus, starosta MOb Mariánské Hory a Hulváky: “Chceme se zaměřit na parkovací místa, na dostatek zeleně. Na to, jestli by třeba v těch ulicích byly jednosměrky. Naše představa je taková, že v letošním roce a třeba v tom příštím bychom vyprojektovali a vlastně v následujících letech bychom postupně ty ulice dávali do pořádku, pakliže se pro tu změnu rozhodneme."
Filip Čmiel, místostarosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Bohužel ale nebude možné a to mě opravdu mrzí provést sanaci tohoto prostoru, aniž bychom neobměnili tyto staré a nevyhovující stromy za nové, vhodnější druhy. Máme zpracované dendrologické posudky a pokusíme se najít to nejlepší řešení.”

Na léto se chystají i veřejná setkání, na kterých se budou moci obyvatelé dotčených lokalit ke studiím vyjádřit. Podobný problém je i na ulici Mojmírovců, kde už za pár týdnů začne rekonstrukce chodníku, o které rozhodli občané v participativním rozpočtu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy