Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další bytové domy v Ostravě-Mariánských Horách se dočkají zateplení

Další obyvatelé Ostravy-Mariánských Hor a Hulvák ušetří nemalé částky za teplo. V obvodu totiž projdou zateplením další vybrané bytové domy. A to zejména energeticky náročné budovy.

V Ostravě Mariánských Horách pokračují v zateplování bytových domů. Momentálně se zatepluje poslední z domů na ulici Fráni Šrámka, ve kterém je zhruba 70 bytů a na který obvod získal dotaci nejen od ostravského magistrátu, ale také z IROPu.

Patrik Hujdus, starosta MOb Mariánské Hory a Hulváky: “Nás k tomu samozřejmě vedlo několik důvodů. Za prvé ta ulice bude hezčí, protože když se dá nová fasáda, tak to samozřejmě vypadá lépe. Také se jim zvýší tepelný komfort. To znamená, je předpoklad, že budou mít menší platby za teplo, za spotřebu tepla a naopak v létě pochopitelně ta fasáda jim umožní i to, že nebudou mít třeba takové horko v těch bytech.”

Anketa: obyvatelé Mariánských Hor a Hulvák: “Jsme spokojeni se zateplením už dva roky asi, takže paráda. Ušetříme za teplo a v létě tam není takové horko.”

“Zatepleno nemáme, ale už se na tom dělá. Stoprocentně to bude o něčem jiném teď, protože se nebude držet ani vlhkost a ušetří se spousta i peněz.”

“Super, opravdu super. Už je na čase, poslední. Ale nějakou pěknou barvičku ať nám dají.”

Zateplení by se měly dočkat i další bytové domy v obvodu. Například na ulici Tvorkovských by se mělo začít zateplovat ještě letos

Patrik Hujdus, starosta MOb Mariánské Hory a Hulváky: “V dalších letech budeme pokračovat například na ulici Jahnově, Oblé, nebo ulici Knupferově, kde máme dva prázdné vchody. Ten dům budeme celý rekonstruovat.”

Radnice vybrala více než desítku domů, které měly vysokou spotřebu tepla. Na jejich zateplení by mohla získat dotaci ve výši přes 35 milionů korun.

Sad-Fasad Sistem s.r.o..
Ostrava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Nextbike Czech Republic s.r.o. - Ostrava, centrum
Ostrava
od 22 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství,
Ostrava
od 250 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků