Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Covid zkomplikoval ozdravné pobyty dětí z Ostravy-Mariánských Hor

Místo Luhačovic Beskydy. Ozdravné pobyty dětí z mateřských škol v Ostravě-Mariánských Horách musely změnit nejen místo. Kvůli COVIDU radnice přesouvala i termíny tak, aby o ně děti se svými rodiči nepřišly. A povedlo se.

Rodiny s dětmi předškolního věku z Ostravy-Mariánských Hor každoročně jezdí na ozdravné pobyty. Ty organizuje radnice vždy na jaře. Letos je ale překazila pandemie koronaviru. Naštěstí se našly náhradní termíny i destinace.

Patrik Hujdus, starosta MOb Mariánské Hory a Hulváky: “Vlastně jeden turnus se musel v polovině vrátit a další dva byly úplně zrušené. Takže jsme se domluvili, že rodinám nabídneme možnost využít třeba nové termíny. Jeden z nich je právě teď v létě.”
Jana Pagáčová, místostarostka MOb Mariánské Hory a Hulváky: “Podařilo se nám najít 3 destinace, které splňovaly naše požadavky, aby byly v pěkném prostředí, kde bude krásná příroda, čerstvý vzduch, pěkné vycházky a taky, aby tam byl wellness a pokud možno aspoň bazén. A já si myslím, že se nám to povedlo a že s nám děti vrátí načerpány, zrelaxovány a určitě šťastné.“

Prvního turnusu, který probíhal na Morávce v Beskydech, se zúčastnilo 16 rodin, z toho 23 dětí. Zajištěnou měli plnou penzi a dobrovolné aktivity.

Jana Svatošová, delegátka: “Nabízíme jim dopolední, odpolední program, který zajišťují studenti ostravské univerzity pedagogické fakulty. Mají rozcvičku, procházky. Je to ozdravný pobyt, takže hlavně tráví čas venku. Mají tady bazén, večer výtvarku, pohádky, je to pestré.”
Radan Kožušník, majitel resortu: “Máme tady vlastně veškeré zázemí jak pro děti, tak pro dospělé. Máme tady veřejné koupaliště se skákacím hradem, různé masáže, vířivky, můžou si chytnout rybu, máme tady 3 dětská hřiště, tenisové kurty.”
Anketa: účastníci ozdravného pobytu: “Je nám hezky. Chodili jsme na výlety a ven.”
“Líbí se mi tady moc. Děláme rozcvičky a chodíme na procházky.”
“Líbí se mi tady pěkně. Chodíme každé odpoledne na bazén, mám tu svoje kamarády
“Děti jsou spokojené, mají tady animátorky, takže si hrají s animátorkami, takže fajn, super, jsme spokojeni.”
“Je to fajn, děti si to užívají a myslím, že rodiče jsou taky spokojeni.”

Další dva turnusy se uskuteční v listopadu a v prosinci na Bílé a Horní Bečvě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy