Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hmatové chodníčky, hmyzí domečky. Mariánskohorské zahrady MŠ doplní přírodní učebny

Hned dvě mateřské školy v Ostravě Mariánských Horách se dočkají revitalizace venkovních prostor. Děti se díky environmentálním učebnám, které na zahradách vzniknou, dozvědí mnohem více o přírodě. Mimo jiné, jak se líhnou motýli.

Mateřské školy v Ostravě-Mariánských Horách budou ještě hezčí. Úpravou totiž projdou jejich zahrady, které poté získají nejen estetický, ale také vzdělávací význam. V MŠ Gen. Janka se předzahrádka začne realizovat díky participativnímu rozpočtu.

Patrik Hujdus, starosta MOb Mariánské Hory a Hulváky: “Aktivní obyvatelé navrhli, že by se ten prostor před školkou mohl zlepšit. Takže my vlastně teď připravujeme práce. Vybrali jsme firmu, která tento týden začne realizovat tady hezčí zahrádku.”

Marcela Žitvaiová, ředitelka MŠ Gen. Janka: “Dětem tady bude vlastně vystavena taková environmentální venkovní učebna, kde budou hmyzí domečky, budou tady motýli domečky. Na druhé straně budou mít možnost si děti vysázet na zvýšených záhonech svoje květinky, bylinky.”

Během příštího týdne by pak měla začít realizace přírodní učebny na zahradě MŠ U Dvoru, která se dočká nejen hmatového chodníčku, který si děti budou postupně doplňovat, ale také, záhonů s bylinkami, hmyzích domečků a také vodního prvku.”

Milena Glinzová, ředitelka MŠ U Dvoru: “My máme sice nádhernou zahradu, ale pořád tomu chyběla ta environmentální třída, no a povedlo se to.Na projektu je úplně nádherná, já věřím, že do konce listopadu to tady bude hotové.”

Jana Pagáčová, místostarostka MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Vodní prvek bude složen z takové kaskády dřevěných korýtek, kde bude pomocí čerpadla vháněna dešťová voda, která bude jímána ze střechy zahradního domku. A vlastně to bude takový pěkný vodopádek a nakonec bude dopadat na valouny nebo nějaké oblázky. “

Děti si tam budou moci dát i konvičky a nachytanou vodou pak zalévat záhony s bylinkami. Naučí se tak šetřit vodou.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy