Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Loučení s létem. Náměstí v Ostravě-Mariánských Horách ožilo dětmi a volnočasovými aktivitami

V Ostravě-Mariánských Horách se společně s dětmi loučili s létem. Na náměstí byl připraven nejen program plný her a soutěží, ale také kolotoče a různé pouťové atrakce a nechyběly ani stánky s dobrým jídlem a pitím.

Zdeněk Pavlíček, kulturní management MOb Mariánské Hory a Hulváky: “Program je vlastně jedna velká soutěžní hra, která probíhá na celém náměstí. A snažíme se, aby děti splnily na stanovištích úkoly.”
Patrik Hujdus, starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Děti, když ty úkoly budou postupně plnit, tak mají možnost získat určitý počet bodů, no a když nasbírají potřebný počet bodů, tak získají žetonek a ten mohou potom směnit za jízdu na kolotoči, nebo na nějaké jiné atrakci.”

Úkoly připravily nejen organizace, které nabízejí volnočasové aktivity pro děti, ale i městská policie, knihovna města Ostravy nebo střední zdravotnická škola s projektem Umět se postarat o nemocného.

Renáta Křížová, odborná učitelka SZŠ Ostrava: “Máme namaskované plyšové hračky, takže obvazovou techniku, ošetření rány. Pak máme dráhu, kdy děti třeba špatně vidí, takže slepeckou dráhu se slepeckou holí a poslední je resuscitace, takže 1. pomoc.”
Petra Litvíková, SVČ Korunka: “Budeme prezentovat kroužky všech typů od sportovních, dramatické, po rybářské, po trampolíny, dětské kroužky i pro dospělé.”
Adéla Repáková, Pohybová všestrannost Ostrava: “My tady zastupujeme Pohybovou všestrannost. My se teda zaměřujeme na děti předškolního věku, takže především na základy motoriky, gymnastiky, míčových her a atletiky. Takže opravdu takové ty nejmenší 3 až 5, 3 až 6 let. Ať jsou tam takové ty základy pohybu.”
"Bylo to super, užili jsme si to."

Pokud se akce Loučení s létem osvědčí, stane se z ní nová tradice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy