Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kradl v obchodě a na ochranku měl vytáhnou nůž. Při zadržení ohrožoval i strážníky, zkrotit ho pomohl služební pes Amir

V jednom z obchodů v Ostravě-Mariánských Horách chytila ochranka při krádeži 35letého muže. Ten začal být agresivní a na ochranku měl vytáhnout nůž. Později ohrožoval při zadržení i přivolanou hlídku strážníků. Spolu s nimi byl ale v týmu i služební pes Amir, který pomohl zajistit hladký průběh zákroku.

Podezřele se chovající muž upoutal minulou středu pozornost ochranky v jednom z obchodů v Ostravě-Mariánských Horách. Jak se později ukázalo, přišel krást. Když ho pracovníci bezpečnostní agentury zadrželi, muž se začal chovat agresivně a měl na ně vytáhnout nůž. Okamžitě proto zavolali na pomoc strážníky městské policie.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Vzhledem k výhružce zbraní byla na místo ihned vyslána nejblíže situovaná hlídka. Shodou okolností to byla hlídka kynologů, jejíž součástí byl i služební pes Amir. Ten v celé kauze později rovněž sehrál svou roli."

Jakmile hlídka dorazila, pracovník ochranky označil muže, který kradl potraviny a při pokusu o zadržení měl vytáhnout nůž. Vzápětí na to chtěl napadnout i strážníky.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Po výzvě k prokázání totožnosti se začala zvyšovat agresivita muže. Místo předložení dokladů či argumentů na svoji obhajobu muž prudce vykročil s napřaženou rukou proti jednomu ze strážníků. Strážník jej tak musel zpacifikovat za pomoci donucovacích prostředků."

Ani to ale nezabránilo později zjištěnému 35letému muži klást aktivní odpor. Do zákroku se navíc vložila i jeho 37letá družka, která svým chováním ještě celou situaci dále vyhrotila. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "V tuto chvíli tak vstoupil do hry i služební pes Amir. Ten svým štěkotem a nesmlouvavým výrazem odradil pachatele i jeho družku, jakkoliv pokračovat v dalším protiprávním jednání. Se svým psovodem tak zajistil hladký průběh dokončení služebního zákroku."

Strážníci poté u agresivního muže našli pět injekčních stříkaček pro aplikaci drog. Nůž, kterým chtěl ohrožovat ochranku nenašli. Později se zjistilo, že nekradl poprvé. Vzhledem k okolnostem si případ převzala státní policie. Služební pes Amir byl pak za svou práci oceněn svým parťákem drobným pamlskem.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků