Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční stromy v Ostravě-Mariánských Horách rozsvítil průvod s anděly a živou hudbou

V městském obvodu Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky září do tmy tři živé vánoční stromy. Rozsvíceny byly zcela netradičně na první adventní neděli, kdy se jako světlonoši vydali na procházku obvodem obyvatelé, andělé a živá hudba v čele s vedením obvodu.

Zdeněk Pavlíček, kulturní management, MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Protože nemůžeme pořádat žádné hromadné akce jako jsme dělávali v minulých letech, tak jsme pro letošní rok při těch mimořádných okolnostech zvolili formu procházky. Prošli jsme z Hulvák od stromu, který svítí v Hulvákách, došli jsme k faře. Rozsvítili jsme stromeček před farou vedle chrámu a skončili jsme tady na mariánském náměstí."

U každého stromu si lidé společně zazpívali koledy a andělé zapálili i první svíčku na adventním věnci.

Jiří Vávra, starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Chceme nadále myslet na tradice, pokračovat v nich a chceme Vám pro tu adventní dobu popřát hodně klidu, spokojenosti, zdraví a pohody. To Vám přejí nejenom jménem mým, ale jménem celého vedení městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky.”
Anketa: obyvatelé obvodu Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: "Já se těším na Vánoce hodně."
"Vždycky rozsvěcujeme adventní věnec, zdobíme perníčky a rozkrajujeme jablíčka vždycky na Štědrý den."
"Každý rok pečeme s babičkou hodně cukroví a hodně druhů a největším dárkem na Vánoce pro mě bude, když budeme vlastně všichni spolu a nebudeme se hádat a bude všechno v pohodě."

Vedení obvodu teď připravuje i vánoční trhy, které by měly začít na mariánském náměstí na stříbrný pátek 11. prosince.

Témata: Hulváky,  světlonoši
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků